Elinde belge varsa versin biz de gereğini yapalım

Başbakan Yıldırım’dan Kılıçdaroğlu’nun ‘ByLock listesinde ayıklama yapılıyor’ iddiasına sert yanıt: Elinde belgeleri varsa bize versin. Biz de gereğini yapalım

Elinde belge varsa versin biz de gereğini yapalım
Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Osmanlı Camisi'nde kıldıktan sonra çıkışta gazetecilerin sorularını cevapladı.Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "ByLock listeleri savcılıklara temizlenerek gönderiliyor ve AK Parti'nin içindeki FETÖ'cüleri temizlemek için erken seçime gidecek" şeklindeki iddiasına cevap verdi:

BİZİ BİLGİLENDİRMİYORSA GÖREVİNİ YAPMIYORDUR:
Kılıçdaroğlu, önemli bir ihbarda ve iddiada bulunuyor. Kendisinden beklediğimiz böyle bir iddia varsa belgelerini bize versin, biz de gereğini yapalım. Bizim görevimiz zanlıları ayıklamak değil, hepsini derleyip toparlayıp adalete teslim etmek. Böyle bir şeyi biliyor da bizi bilgilendirmiyorsa o zaman görevini yapmıyor demektir. Bu konularda kendisiyle görüşüyoruz. Talepleri, tespitleri oluyor. Onları da araştırıyoruz gereğini yapıyoruz.

ERKEN SEÇİM AKLA ZİYAN:
Suçluları temizlemek için erken seçim mi yapılır? Onları tutup adalete teslim etmektir doğru olan. Seçim oyuncak değil ki, seçim demek bir yılın kaybı demek. Öyle zırt pırt seçim. Milletin işi gücü yok da bizle mi uğraşacak? Vatanın birliği için topyekûn gayret içerisindeyiz. Seçim nereden çıktı? Hele hele FETÖ'cüleri temizlemek için seçim, akla ziyan bir iş. Söylenen bir lafın yakışığı olması lazım.

F-35'LER İÇİN İKİNCİ SİPARİŞ
Başbakan Yıldırım'ın ilk kez başkanlık ettiği Savunma Sanayi İcra Komitesi toplantısında, 10 yeni proje için sözleşme görüşmelerine başlanması kararı alındı. Ayrıca Türkiye'nin ortak üretici olduğu F-35 savaş uçakları için de ikinci sipariş verilecek.
BİZE ULAŞIN