CHP’li vekile kurşun

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Aydın’ın Efeler ilçesinde uğradığı silahlı saldırı sonucu yaralandı

CHP’li vekile kurşun
CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Aydın'da bir restoranda yemek yerken, silahlı saldırıya uğradı. Ayağından yaralanan Tezcan, kaldırıldığı hastanede tedaviye alındı. Olay, CHP Aydın İl Teşkilatı'nın bulunduğu binada yer alan bir restoranda dün akşam 19.00 sıralarında meydana geldi. CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, Cumhuriyet Bayramı ile ilgili bir sergiye katıldıktan sonra partililerle birlikte yemek için bir restorana geçti. Bu sırada restorana Fatih Y. ile birlikte gelen Alparslan Sargın, yemek yiyen Tezcan'ın sağ bacağına tabanca ile bir el ateş etti. Bacağından yaralanan Tezcan, ambulansla Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Tezcan'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olay sonrası bölgede alarma geçen polis restorandaki incelemelerinde olay yerinde boş kovan buldu. Saldırının ardından firar eden ve Aydın genelinde verilen eşkal doğrultusunda aranan Alparslan Sargın, Kuşadası polis ekipleri tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli Alparslan Sargın, ilk ifadesinde, saldırıyı aşırı derecede alkolün etkisiyle bilinç dışı gerçekleştirdiğini iddia etti.

BAŞBAKAN'DAN TELEFON
Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın, Aydın'da uğradığı silahlı saldırıda yaralanması nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu veTezcün'ın eşi Süheyla Demirel Tezcan'ı telefonla arayarak "geçmiş olsun" dileklerini iletti. Tezcan'ın hastanedeki tedavisinin devam ettiğini belirten Yıldırım, "Lokantada yemek yerken, eşi de var. Orada bir grup laf atmışlar, öyle bir hadise gelişmiş, detaylar belli değil" ifadelerini kullandı. AK Parti Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, "Her ne şekilde olursa olsun Sayın Bülent Tezcan'a yapılan saldırıyı şiddetle kınıyoruz" dedi. Saldırının ardından hastaneye gelen CHP Genel Sekreteri ve İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, olayı kınadıklarını belirterek, "Bireysel bir saldırı mı, yoksa saldırının arkasında birileri mi var? Bunun bulunması gerekiyor. Bu olayın tüm detaylarıyla aydınlatılması gerekiyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN