Darbenin kara kutusuna ihraç

Darbenin kara kutusuna ihraç
FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi ardından başlatılan temizlik operasyonları devam ederken, kritik isimler de ihraç edildi. Resmi gazete'de yayımlanan 675 sayılı KHK ile bazı bakanlıklar ve bağlı kuruluşlar ile bazı kamu kurumlarından toplam 10 bin 131 kişi kamu görevinden çıkarıldı. İşte ihraç listesinden dikkat çekici bir isim:
Darbe girişiminin kilit isimlerinden firari FETÖ imamı Adil Öksüz, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'ndeki görevinden ihraç edildi.
NBA'de basketbol oynayan ve FETÖ yanlısı tweetleri ile tepki toplayan Enes Kanter'in babası Medeniyet Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. Mehmet Kanter, son KHK ile ihraç edildi. Prof. Kanter daha önce, Enes Kanter'i evlatlıktan reddettiğini açıklamıştı.
Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda, şehit astsubay Ömer Halisdemir'in vurduğu darbeci general Semih Terzi'nin doktor eşi Nazire Terzi kamudan ihraç edildi. Terzi, eşinin ölümünün ardından GATA'ya giderek usulsüz bir şekilde otopsi raporunu sorgulatmak istemiş ve eşinin mallarını kaçırmaya çalıştığı iddia edilmişti. Terzi, FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanmıştı.
BİZE ULAŞIN