Haydar Meriç cinayetinde ByLock izi

Haydar Meriç cinayetinde ByLock izi
FETÖ lideri Fetullah Gülen aleyhinde kitap yazdığı için öldürüldüğü iddia edilen gazeteci Haydar Meriç cinayetinden de ByLock izi çıktı. Meriç'i takip etmek üzere Ankara ve İstanbul'dan Kırklareli'ne gelen 7 istihbaratçıdan 6'sının ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi.

HIRSIZ KILIĞINDA EVE GİRDİLER
O dönem Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanlığı'nda görevli polis memurları Enes Çiğci, Serkan Kılıç, Mehmet Bilek, Abdül Köksal ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü'nde görevli Emrah Uslu ile Emre Durak, Haydar Meriç'in yaşadığı Kırklareli'ne gelerek telefonlarını dinlemeye almış, kendisini de yasadışı şekilde takip etmişlerdi. Gülen hakkındaki kitap taslağına ulaşabilmek için Meriç'in evine önce emlakçı, sonra hırsız olarak giren istihbaratçılar, evi gören kameraları da çalışmaz hale getirmişlerdi. İstihbaratçılar Kırklareli'nde çalışma yaptıkları sırada, Haydar Meriç 31 Mayıs 2011 gecesi ortadan kaybolmuş, cesedi 18 Haziran 2011'de denizde bulunmuştu.

BÖCEK ŞÜPHELİSİ DE DOSYADA
Ortadan kaybolduğu gece en son söz konusu istihbaratçı polislerin kullandığı 'patates hat' diye tabir edilen farklı isimler üzerine kayıtlı telefonlarla görüştüğü belirlenen Meriç'in, Kıyıköy Limanı'ndan bir tekneye bindirildiği iddia edilmiş, sonra da kendisinden haber alınamamıştı. Haydar Meriç'i takip eden polislerden Enes Çiğci, Serkan Kılıç, Mehmet Bilek, Abdül Köksal, Emrah Uslu ile Emre Durak, darbe girişimine karışan diğer FETÖ'cüler gibi ByLock kullanıcısı çıktı. Dosyada firari olan Enes Çiğci aynı zamanda Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın çalışma ofisine dinleme cihazı konulması olayında da şüpheli...
BİZE ULAŞIN