İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması

İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan son dakika açıklamasına göre bölücü terör örgütüyle mücadele kapsamında çok sayıda kişi gözaltına alınarak terör örgütlerine büyük darbe vuruldu.

İçişleri Bakanlığı'ndan son dakika açıklaması

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, terör örgütlerine karşı yürütülen operasyonlara ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, yurt genelinde geçen hafta güvenlik güçlerince terör örgütü PKK'ya yönelik 228 operasyon gerçekleştirildi, örgüte yardım ve yataklık yaptıkları iddiası ile gözaltına alınan 372 şüpheliden 36'sı tutuklandı.

Sol terör örgütleriyle mücadele kapsamında bir terörist ölü ele geçirildi, bir terörist yakalandı. Örgütle irtibatlı olduğu değerlendirilerek gözaltına alınan 33 şüpheliden biri tutuklandı.

Operasyonlarda 5'i ölü, biri yaralı, 4'ü sağ ve 11'i teslim olan 21 terörist etkisiz hale getirildi.

FETÖ/PDY İLE MÜCADELE KAPSAMINDA 572 TUTUKLANDI

Operasyonlar kapsamında tero¨ristler tarafından Bitlis, Diyarbakır, Şırnak ve Tunceli'de kullanılan 48 sıgˆınak, barınak ve magˆara ile tuzaklanan 4 el yapımı patlayıcı ve mayın imha edildi. Ayrıca, patlayıcı yapımında kullanılan 573 kilogram madde ile 7 el bombası, çeşitli çaplarda, 24'ü agˆır ve uzun namlulu olmak u¨zere 50 silah ele gec¸irildi.

Terör örgütü DEAŞ ile irtibatlı oldukları değerlendirilerek gözaltına alınan 75 şüpheliden biri, FETÖ/PDY ile mücadele kapsamındaki çalışmalarda yakalanan bin 218 zanlıdan 572'si tutuklandı.

BİZE ULAŞIN