Demirel ve Özal’ın sözleriyle anlatıldı

Demirel ve Özal’ın sözleriyle anlatıldı
AK Parti'nin Çarşamba günü gerçekleşen Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nın basına kapalı bölümünde teşkilat başkanlarına video klip izletildi. 3 dakikalık videoda 8'inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile 9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in başkanlık sisteminin Türkiye için neden gerekli olduğunu anlatan sözlerine yer verildi. Merhum Özal'ın Başkanlığın önemine dikkat çektiği sözleri ekrana yansıtılırken, merhum Demirel'in de "Başkanlık içimde bir ukde kaldı. Türkiye çok büyük, halk çok dinamik" şeklindeki sözlerinin partililerden alkış aldığı öğrenildi.

"10 ŞUBAT'TA BAŞLIYORUZ"
Klipte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamaları da yer aldı. Klibin, "Kararımız Evet" yazısıyla sona erdiği ve partililer tarafından ayakta alkışlandığı belirtildi. Bazı teşkilat başkanlarının, "Kararımız Evet" ifadesinin slogan olup olmadığını sorduğu, reklam şirketlerinin haftaya yapacağı sunumdan sonra sloganın belli olacağı ifade edildi. Başbakan Yıldırım, teşkilata önemli mesajlar da verdi. Yıldırım'ın "Referandum sürecinde halka yakın durun. Onlarla iç içe olun. Anayasayı değil, Anayasa düzenlemesindeki yanlış anlaşılmaları millete anlatın. Çalınmadık kapı kalmamalı. Kafalarda tek bir soru işareti bile kalmamalı" dediği öğrenildi. Yıldırım'ın kampanya başlangıç tarihi için de "Şubat'ın 10'u gibi kampanya için, sokağa inme için start verilecek" dediği belirtildi. Toplantıda AK Parti'nin Siyasi ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı da teşkilat başkanlarına cumhurbaşkanlığı sistemi ile ilgili 22 maddelik sunum yaptı.

'İÇİMDE UKDE KALDI' DEMİŞTİ
9'uncu Cumhurbaşkanı merhum Süleyman Demi - rel " Siyaset hayatınızda isteyip de yapamadığı - nız şey var mı" sorusuna "Başkanlık sistemini çok isterdim. İçimde ukde kaldı" cevabını vermişti.

8'inci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal sistem değişikliğiyle ilgili görüşlerini merhum gazeteci Mehmet Ali Birand' a anlatmıştı.
BİZE ULAŞIN