15 Temmuz gazisini darbeci binbaşı vurmuş

Malatya’da 2. Ordu önünde darbecilere direnirken, çıktığı kamyonun üstünde vurulan Enes Gün’ü yaralayan kurşunun, darbeci binbaşı İbrahim Dede’nin silahından çıktığı anlaşıldı

15 Temmuz gazisini darbeci binbaşı vurmuş
Malatya'da FETÖ'cü darbe girişimine tepki göstermek için gittiği 2. Ordu Komutanlığı önünde, kamyonun üzerinde silahla yaralanan üniversite öğrencisi Enes Gün'ü, darbeci Binbaşı İbrahim Dede'nin vurduğu ortaya çıktı. Malatya'da 16 Temmuz sabanı 2. Ordu Komutanlığı'nın önüne giden 23 yaşındaki Enes Gün, komutanlık önündeki kamyonun üstündeyken askerlerin silahından çıkan kurşunla yaralandı. Enes vurulduktan sonra kamyondan yere düşerken, o anlar da saniye saniye kameralara yansıdı. Hastanedeki tedavisinin ardından sağlığına kavuşan İnönü Üniversitesi Beden Eğitim ve Spor Yüksekokulu öğrencisi Enes Gün, "Biz gitmeseydik sabaha ne namus ne vatan kalırdı" demişti.

'NİŞAN ALARAK VURDU'
Enes Gün'ü vuran kişinin ise darbeci Binbaşı İbrahim Dede olduğu ortaya çıktı. İddianamede şüpheli olarak ifadesi alınan erlerden Serdal A., "16 Temmuz sabahı nizamiye önünde İbrahim Binbaşı G-3 piyade tüfeğiyle nişan alarak sarı renkli kamyonun üzerindeki vatandaşı vurdu" dedi. Şüpheli olarak ifadesi alınan erlerden Mertcan G. de "İki binbaşı geldi, Fatih Kılınç (öldürülen binbaşı) ve İbrahim Dede. Silah ve şarjörleri alıp, dışarı çıktılar. İbrahim Dede sivillere ateş etti. Sonra 7-8 askerle gelip, 'Beni takip edin kaçana sıkarım' diye bağırdı" dedi.
BİZE ULAŞIN