Bu ülkenin sigortası milletin derin irfanıdır

Milletin yeni hükümet sistemine sıcak baktığını belirten Kurtulmuş, “Birilerinin küçük gördüğü, tahkir ettiği halkımızın asırlardan süzülüp gelmiş muazzam bir irfanı var” dedi

Bu ülkenin sigortası milletin derin irfanıdır

Özel bir televizyon kanalına konuk olan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş referandum süreci ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin getireceği yenilikleri anlattı:
Anayasa değişikliği Türkiye'de yürütmenin tek elde toplanmasıyla ilgili. Bunu sağ, sol, liberal, muhafazakâr üzerinden okumanın çok doğru olmadığı kanaatindeyim. Bu ayrımları yapmaksızın halkımızın büyük çoğunluğunun 'evet' diyeceğini düşünüyorum. Çok büyük bir kırılmanın, farklılaşmanın olmayacağı ortadadır.
Bu ülkenin sigortası, bu milletin derin irfanıdır. Okuma yazması yok zannettiğiniz, birilerinin hatta küçük gördüğü, tahkir ettiği o adam var ya milli birliğimizin, milli dayanışmamızın, ülkemizin bekasının teminatı o insanlardır. Bu insanlarda muhteşem bir ruh haleti var. Asırlardan süzülüp gelmiş olan muazzam bir irfan var. Ne zaman ülkenin tehlikeye düşeceğini görse, hissetse bir araya gelebiliyor.

'EVET' TERÖRE DARBE OLUR
Sandıktan 'evet' çıkmış olması teröre de darbe olur. terörle mücadeleye verilen bir destek anlamına da gelir. İnşallah 'evet' terörle mücadelede yeni bir ruhun ortaya çıkmasını sağlar.
MHP'nin seçmeninde büyük bir problem çıkacağı kanaatinde değilim. MHP'nin seçmeni de genel merkezin göstermiş olduğu istikamette oyunu kullanacaktır.

BİZE ULAŞIN