Bekir Coşkun millete küfretti! Cevabı ağır oldu: Adam değil!

Sözcü yazarı Bekir Coşkun Cumhurbaşkanlığı sisteminin önünü açacak olan Anayasa değişikliği üzerinden millete küfür ve hakaretler yağdırdı. Demokratik bir tercih olarak değişikliğe ‘EVET’ diyecek olanlara ağza alınmayacak kelimelerle kin kusan Coşkun’un kimyasını Gazeteci Cem Küçük ile konuştuk.

Bekir Coşkun millete küfretti! Cevabı ağır oldu: Adam değil!

İşte Bekir Coşkun'un küfür ve hakaret dolu o ifadelerinden yayınlayabildiklerimiz;

Sıradan bir "Evet-Hayır" değildir bu…
Evet-Hayır; kulluk ile vatandaşlık arasındadır(…)
Evet-hayır "g….nün kılı olurum" ile Cumhuriyetin aydınlık bireyleri arasındadır,
Evet-hayır şu yalaka şaklaban ile Atatürk'ün askerleri arasındadır
Evet-hayır cehalet ile ilim arasındadır..

CEM KÜÇÜK: CHP ZİHNİYETİNİN DEĞİŞMEYECEĞİNİN EN BÜYÜK KANITI BUDUR

Konuyu Sabah.com.tr için değerlendiren Gazeteci Cem Küçük "Demokrasiyi ve milleti içine sindirememiş bir kaybeden" olarak tanımladığı Bekir Coşkun hakkında şunları söyledi:

"CHP'nin ve onun temsil ettiği zihniyetin hiç değişmeyeceğinin belgesidir bu.. Milleti ve Demokrasiyi içine sindirememiş biridir. İçine sindirse Evet diyene de Hayır diyene de saygı duyar. Ama sadece Hayır diyene saygı duyuyor. İnsanlara kin kusuyor. Çünkü Evet çıkacağını biliyor."

"BU ÜLKENİN TAMAMINA KÜFREDİYOR"

"Bu ülkenin dindar insanlarına, muhafazakar milliyetçi insanlarına, tamamına küfür ediyor. Hakaret ediyor."

"ASLINDA İKTİDARA GELİRLERSE NELER YAPABİLECEKLERİNİ HAYKIRIYOR"

"Normalde yaptığı da bunun bir suçtur. Hakarettir. Ayrıca nefret suçudur işlediği şey. Bütün Türkiye'nin de bu zihniyeti iyi görmesi lazım. Bu eskiden de 'bu ülkede yaşamak istemiyorum' demişti. Ancak bir yere de gitmedi. En önemlisi de burada aslında yarın bir gün iktidara gelirlerse neler yapabileceklerini, kimseye acımayacaklarını haykırıyor bize."

ADAM DEĞİL!

"Bir de Bekir Coşkun gibiler çok da önemli tipler değil. Bekir Coşkun zaten adam değil. Eskiden önem görüyorlardı. Ellerinden iktidar ve güç kaydı. Türkiye'yi bunlar yönetmiyorlar. Delirmelerinin sebebi budur. Adam olmadıkları için gündeme gelmek için bu tür lafları ediyorlar."

Kaynak: Sabah

BİZE ULAŞIN