Emine Erdoğan: Milli iradeyi artık kurumsallaştırmalıyız

Emine Erdoğan: Yıllardır milletçe ortaya koyduğumuz iradeyi artık kurumsallaştırmak zorundayız. Vesayetlerin ve medya kartellerinin değil, milletin gerçekten hakim olduğu bir düzen tesis etmeliyiz

Emine Erdoğan: Milli iradeyi artık kurumsallaştırmalıyız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan dün İstanbul'da Eğitim Bir- Sen'in 4'üncü Kadın Buluşması'na katıldı. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ve Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın'ın da katıldığı programda Erdoğan, özetle şöyle dedi:
Ne zaman milletimiz iradesini ortaya koysa bu engellenmeye çalışıldı. Neyse ki 15 Temmuz'da bu denklemi milletçe çözdük. Artık tüm dünya bu iradenin gücünü biliyor. Bu coğrafya her an bilinçle yaşamamız gereken üzerinde büyük senaryoların yazıldığı bir coğrafyadır.
Yıllardır milletçe ortaya koyduğumuz iradeyi artık kurumsallaştırmak zorundayız. Vesayetlerin ve medya kartellerinin değil milletin gerçekten hakim olduğu bir düzen tesis etmeliyiz. Önümüzdeki günler kurumsallaşma adına son derece önemli. Bu yolda kadınlar olarak yine çok önemli sorumluluklarımız var.
Son 15 yıllık mücadelede kadınların çabası önemli bir yer tutmuştur. Nice ezberleri bozduk hep birlikte. Bizi yok saymak isteyenlere, 'Hayır biz de varız' dedik. O günlerin heyecanı halen yüreğimde tazeliğini koruyor. İnşallah yine aynı heyecanla devam edeceğiz.

'Sulandırmak istiyorlar'
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Betül Sayan Kaya ise "Biz anayasa değişikliğine hep birlikte 'evet' diyeceğiz. Yeni anayasa düzenlemesinin rejim değişikliği değil sistem değişikliği olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum. Rejim değişikliği tartışmaları meseleyi sulandırmaktan, bulandırmaktan başka bir amaç taşımamakta" dedi.

Emine Erdoğan'a hediye takdim edildi.
BİZE ULAŞIN