Ünlü yapımcı Ayşe Ersayın kimdir? - Ayşe Ersayın hayatını kaybetti! - Kaç yaşında?

Ünlü yapımcı ve yönetmen Ayşe Ersayın'dan sevenlerini yasa boğacak haber geldi. Ersayın, bu sabah saatlerinde ünlü şarkıcı Ajda Pekkan'ın evinde hayatını kaybetti ve müzik dünyasını yasa boğdu. Peki Ayşe Ersay'ın kimdir? Ayşe Ersayın kaç yaşında? İşte detaylar...

Ünlü yapımcı Ayşe Ersayın kimdir? - Ayşe Ersayın hayatını kaybetti! - Kaç yaşında?

Klip yönetmeni, programcı Ayşe Ersayın, bu sabah saatlerinde ünlü şarkıcı Ajda Pekkan'ın evinde hayatını kaybetti. Ersay'ın ölümü müzik dünyasını ve sevenlerini yasa boğdu. Peki hayatını kaybeden Ayşe Ersayın kimdir? İşte tüm detaylar...

AYŞE ERSAYIN KİMDİR

Ayşe Ersayın, Özel Yükseliş Koleji'ni bitirdikten sonra Bülent Osma ile evlendi. Uzun süren evliliğinin ardıdan, ayrıldıktan sonra İstanbul' a yerleşti. TRT de yayınlanan bir cumartesi eğlencesi programında Aydoğan Ergezen'e asistanlık yaptı.

Star televizyonunun kurulması ile Aydoğan Ergezen'le birlikte bu kanala geçti.
Bir sene yönetmen yardımcılığı yaptıktan sonra Mustafa Mayadağ ile birlikte Pazarlık isimli müzik eğlence programını yapmaya başladı. Kısa bir süre sonra Cuma Postası isimli programla yapımcı yönetmenliğe adım attı.

Piknik, Salı Pazarı, Kabere Kiboş, Şamata, Benimle Oynarmısın yarışması, Jazz Festivali gibi programlara imza attı. Uzun bir süre bayram özel proglamları ve yılbaşı eğlence programları hazırladı.

Konser çektiği bazı sanatçılar:
Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Nilüfer, Zerrin Özer, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Müslüm Gürses, Kenan Doğulu, Ayşegül Aldinç, Ahmet Kaya, Ebru Gündeş, Seda Sayan, Yıldız Tilbe, Hülya Avşar, Zuhal Olcay, Diana Ross, Shirley Bassey, Dionne Warwick, Al Jarreau, David Sanborn, Salif Kama.

BİZE ULAŞIN