Leyla Zana serbest bırakıldı

HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın hakkında yürüttüğü bir soruuşturma kapsamında bugün Silvan İlçesi'nden Diyarbakır'a gelirken yol kontrolü sırasında gözaltına alındı. Zana, ifadesinin alınmasının ardından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi. Gelen son dakika bilgisine göre Leyla Zana adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Leyla Zana serbest bırakıldı

TBMM'deki yemin sırasında yaptığı yemin sayılmadığı için yasama faaliyetlerine katılamayan ve danışmanları ile sekreterleri alınarak Meclis'teki odası boşaltılan ve aylardır Diyarbakır'ın Silvan İlçesine bağlı bir köyde yaşayan HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, bugün Diyarbakır'a geldiği sırada kent girişindeki polis noktasında gözaltına alındı. Yakınlarının ifadesine göre, polisler Zana'ya hakkında Ağrı Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında ifadesi alınması için gözaltı kararı olduğunu bildirdiler. Polis, Zana'nın bulunduğu araca binerek kendisini adliyeye götürdü. Zana ifadesinin ardından adli kontrol talebiyle mahkemeye sevk edildi.

SERBEST BIRAKILDI

Diyarbakır'da, hakkında açılan bir soruşturma kapsamında gözaltına alınan HDP Ağrı Milletvekili Leyla Zana, adlı kontrol şartı ile serbest bırakıldı. Silvan ilçesinden Diyarbakır'a gelirken kent girişinde gözaltına alınan Zana, çıkarıldığı savcılıkta alınan ifadesinin ardından adli kontrol şartıyla serbest bırakılması talebiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilmişti. Sulh Ceza Hakimliği'nde de ifadesi alınan Leyla Zana, adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

HDP MİLLETVEKİLİ YILDIRIM HAKKINDA FLAŞ GELİŞME AYSEL TUĞLUK KANDİL'E NASIL ÇAĞRILDI?

BİZE ULAŞIN