“ÖSO, TSK’yla omuz omuza savaştı”

Terör uzmanı Abdullah Ağar: Fırat Kalkanı Harekatı’nda 469 şehit veren Özgür Suriye Ordusu verdikleri mücadeleyle kahramanlaştı

“ÖSO, TSK’yla omuz omuza savaştı”
Terör uzmanı Abdullah Ağar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da "Cansiperane mücadele ediyorlar. " dediği Özgür Suriye Ordusu'nu (ÖSO) anlattı. Ağar, ÖSO'nun Fırat Kalkanı Harekatı'nda şu ana kadar 469 şehit, bin 712 mensubunu gazi verdiğine dikkat çekti. Türk ordusu desteğinde hareket eden 'dost unsur' ÖSO'nun Arap, Türkmen ve Kürt bileşenlerden oluştuğunu kaydeden Ağar, "Aralarında dini, mezhebi, meşrebi, etnik ayrılık söz konusu değil. 'Suriyelilik' ve 'vatanseverlik' bilinciyle hareket ediyorlar. Bu haliyle Suriye sorununa dair, net bir çözüm ortaya koyuyorlar. Tek dertleri, ülkelerine musallat olan, terör örgütlerinden, ülkelerini ve kendilerine ait toprakları kurtarmak. ÖSO şu ana kadar büyük fedakarlık gösterdi. Ölüm alanlarına gözü kapalı atılıyorlar. Mücadelelerini sadece Türkiye'nin ortaya koyduğu çözümle yapabileceklerini çok iyi biliyorlar. Onun için de Türk Ordusu ile hareket ediyorlar. Yoksa onlara menfaat vaat eden çok. Ama onlar dinlerini ve vatanlarını satmıyorlar" dedi.

TÜRKMEN BİR KAHRAMAN
Ağar ÖSO kahramanlarından Sultan Murat Tümeni Saha Komutanı Tilki Kemal'ın de hikayesini anlattı: Tilki Kemal bir Türkmen. Kendi köyü olan Hava Höyük'ün kurtarılması operasyonuna bizzat katıldı. Köyünü kendi elleriyle DEAŞ'tan kurtardıktan sonra köydeki bir mayının patlaması sonucu şehit oldu.
BİZE ULAŞIN