Hainler hakim ve savcıları hedef aldı

Viranşehir’de teröristler, hakim ve savcıların kaldığı lojmanların önünde bombalı araç patlattı. 11 yaşındaki bir çocuk şehit oldu, 15 kişi yaralandı

Hainler hakim ve savcıları hedef aldı

Terör kanlı ve kalleş yüzünü bu kez Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde gösterdi. Hakim, savcı ve zabıt katiplerinin kaldığı Savcılar Sitesi'nde dün akşam saat 20.45'te büyük bir patlama meydana geldi. Olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Patlamanın etkisiyle lojmanda büyük hasar meydana gelirken, çevredeki binaların camları kırıldı, park halindeki bir çok araç hurdaya döndü. Saldırıda babası zabıt katibi olan 11 yaşındaki Ahmet Oktay Günak yaşamını yitirdi, 15 kişi de yaralandı. Şanlıurfa Valisi Güngör Azim Tuna yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde 18-20 yaşlarında bir kişinin bomba yüklü bir aracı lojmanların önüne park ettiğini belirterek, "Araç daha sonra uzaktan kumandayla patlatılarak bir terör saldırısı gerçekleştirilmiştir. Yaralıların tedavileri hastanede sürmektedir" bilgisini paylaştı.


Ahmet Oktay Günak

CUMHURBAŞKANI BİLGİ ALDI
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saldırıyla ilgili Vali Tuna'dan bilgi alarak, hayatını kaybeden Günak'a Allah'tan rahmet, yaralılar için acil şifa dileğinde bulundu. Başbakan Binali Yıldırım da yayımladığı mesajda saldırıyı lanetleyerek, "Terör örgütleri bütün unsurlarıyla helak olacaktır" dedi.

BİZE ULAŞIN