Avrupa’nın değerleri intihar etti

Avrupa’nın değerleri intihar etti

Türkiye’nin önde gelen işkadınları, sanatçı ve sporcularına hitap eden Emine Erdoğan, Aile Bakanı’nın Hollanda’da yaşadıklarını hatırlattı: Bu tavır, Avrupa değerlerinin intiharıdır

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin önde gelen işkadınları, kadın sanatçı ve sporcularını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde konuk etti. Konuşmasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'ya ve Türk vatandaşlarına Hollanda'da yapılan muameleye de değinen Emine Erdoğan, "Uluslararası teamüllere aykırı bu tavır, Avrupa değerlerinin hem insani, hem de diplomatik açıdan intiharı olarak değerlendirilebilir" dedi. 16 Nisan'da yapılacak referandumla ilgili de konuşan Erdoğan özetle şu mesajları verdi:
Türkiye'yi vesayetlerden arındıracak sivil bir sistem teklifi ile karşı karşıyayız. 93 yılda, 65 hükümetin kurulduğu bu sistemin yapısal sorunlarının tamiri, eminim hepinizin arzusudur. Son 15 yılda, Türkiye bu sistem içinde, her daim tehdit altında biraz olsun ilerlemiş ve gelişmişse, bu, güçlü bir liderlikle mümkün olmuştur.
Bu teklif, mevcut sistemde fazlasıyla olan riskleri bertaraf etmek için, bir fırsat olarak karşımızda duruyor. Ben milletimizin en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Cumhuriyetimizin 100. yılına, güçlü bir Türkiye olarak erişeceğimizden kuşku duymuyorum. Yemeğin ardından, davetliler arasında bulunan ünlü besteci-piyanist Anjelika Akbar, kısa bir piyano dinletisi icra etti.
BİZE ULAŞIN