Malatya'daki darbe girişimi davasında 9. duruşma

Malatya'daki darbe girişimi davasında 9. duruşma

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Huduti'nin de bulunduğu 28'i tutuklu 76 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşmasında dokuzuncu oturum başladı.

  • AA
  • Gündem
  • Cuma 17.03.2017 11:26

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin haklarında kamu davası açılan ve aralarında dönemin 2. Ordu Komutanı Adem Huduti, 2. Ordu Kurmay Başkanı Avni Angun, 7. Ana Jet Üs Komutanı Emin Ayık, 2. Ordu Harekat Destek Yarbaşkanı Zeki Karataş, 2. Ordu İdari Kurmay Yarbaşkanı Mustafa Serdar Sevgili, 2. Ordu'da görevli Ersin Yıldırım ile subay ve astsubayların da bulunduğu 28'i tutuklu 76 sanığın yargılandığı duruşmanın ikinci haftasında da Yakınca Spor Salonu çevresinde alınan yoğun güvenlik önlemleri sürüyor.

Güvenlik görevlilerinin eskortluğu eşliğinde cezaevi araçlarıyla spor salonuna kelepçeli getirilen Huduti, Angun ve Ayık'ın da aralarında bulunduğu 18 tutuklu sanık, jandarma ekiplerince içeri alındı.

Duruşmanın bugünkü oturumunda, Tokat T Tipi Ceza İnfaz Kurumunda tutuklu bulunan dönemin 2. Ordu Eski Harekat Başkanı Albay Erkan Varol, 2. Ordu Plan Hareket Eski Şube Müdürü Albay Bahadır Erdemli ve eski Binbaşı İbrahim Dede de hazır bulundu.

Diğer tutukluların ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya bağlanacakları öğrenildi.

BİZE ULAŞIN