Bir Türkiye için ‘Ere - Evet’

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilk kez geldiği Diyarbakır'da heyecan doruk noktaya ulaşırken, kadını, erkeği, genci yaşlısı vilayet önündeki meydanı doldurdu. Ellerinde Türk bayrakları ile mitinge katılan Diyarbakırlılar, Erdoğan'ı Türkçe ve Kürtçe 'Ere-Evet' afişleri ile karşıladı. Miting boyunca ve kentin caddelerinde Dombra müziği çalınırken, polis kentte kuş uçurtmadı. Diyarbakırlılar 'hayır'da birleşen PKKFETÖ'nün tamamen silinmesi ve bölgeye huzurun gelmesi için 'evet' diyeceklerini söyledi.
Songül Konur (50) ev hanımı: "Cumhurbaşkanımızın gösterdiği istikamette ilerliyoruz. Tüm yüreğimizle onunlayız. Terörün son bulması, huzur gelmesi, FETÖ ve PKK ile mücadelenin daha güçlü yapılması için meydanlardayız. Çocuklarımızın geleceği ve dünyada büyük bir ülke olmamız için 'evet' diyoruz."
Nezahat Koyuncu (52) ev hanımı: "Yıllardır canımızdan bezdiren PKK ve onunla birlikte 'hayır' cephesinde birleşen FETÖ'nün kökünün kazınması için 'evet' diyoruz. Büyük Türkiye için meydanlarda olmaya devam edeceğiz."
Mehmet Emirhan (51) emekli işçi: "Diyarbakır şu an son yılların en huzurlu dönemlerini yaşıyor. Bu huzurun devamı ve ülkemizin dünyada düşmanları ile mücadelesi için 'evet' diyorum."
BİZE ULAŞIN