Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler! Böyle bir zamanda Vatikan'ın..."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize’de katıldığı toplu açılış töreninde gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde anayasa değişikliği referandumu, Avrupa’nın faşist uygulamaları, Vatikan’daki manidar toplantı ve ana muhalefet başta olmak üzere referandumun hayır’cıları vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Vatikan’da yaşanan toplantıya ilişkin dikkat çeken cümlesi ise şöyle oldu: AB üyesi ülkeler bakıyorsunuz; Hristiyanı, Ateisti beraber Vatikan'a gidiyor. Bakın bu çok manidardır. Böyle bir zamanda Vatikan'ın AB ile işi ne? Bu çok manidardır. Bakın hepsi tek millet oldu. Türkiye'yi AB'ye almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. 16 Nisan bunun içinde önemli. 16 Nisan'dan sonra bu konuyu da masaya yatıracağız.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan flaş sözler! Böyle bir zamanda Vatikan'ın...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rize'de toplu açılış töreninde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sizlerin desteğiyle, hainlerin tuzaklarını başlarına geçirmeye devam edeceğiz. Artık şunu bütün dünya biliyor. Bu milletin iradesine gem vurulmaz. Bu millet sadece rükuda eğilir, secdede diz çöker, başka kimsenin önünde boyun eğmez." dedi.

Erdoğan, "Üç beş Avrupalı faşistin, üç beş kendini bilmezin bu ülkenin onurunu, gururunu incitmesine asla rıza göstermeyiz." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından önemli notlar başlıklar halinde şöyle oldu:

TÜRKİYE'NİN DENİZ DOLDURULARAK YAPILAN İKİNCİ HAVALİMANI RİZE'YE

Asıl müjdemizi söylüyorum. Rize ve Artvin'e hizmet verecek havalimanız ile süreç tamamlandı. Birazdan temelini atıyoruz ve inşaasına başlıyoruz. Ekranda izleyeceğiz. TBMM Başkanımız, Ulaştırma Bakanımız ve milletvekillerimiz oradalar. Yeşilköy ve Pazar arasında yapılacak havalimanı yıllık 3 milyon yolcu kapasiteli olarak planlıyoruz. Ordu Giresun Havalimanından sonra deniz doldurularak yapılan 2. havalimanıdır. Bugüne kadar hep büyük projelerimizle konuştuk. Biz hep hizmet etmenin peşinde koştuk. Dünyanın en gelişmiş ülkelerinde ne varsa daha iyisini milletimize kazandırmaya gayret ettik. Eğitimde 27 bin derslik, 560 bin yeni öğretmenle yolumuza devam ettik. Şimdi 181 üniversitemiz var. 81 vilayetin tamamında üniversite var. Şimdi de devrim niteliğinde bir halkoylamasına giriyoruz. Birisi çıkmış diyor ki; Parlamentoyu çocuklarla mı dolduracağız. Gençlerimize bu şekilde yaklaşmak bir hakarettir. 7,5 milyon genç oy kullanacak. Bu gençlerin parlamentoya girmesi en doğal haklarıdır.

"YENİ BİR DESTAN YAZMAYA VAR MIYIZ?"

Karadeniz, özellikle de Rize, özgürlüğün kıymetini çok iyi bilir. Bunun için Rize konu vatan olduğunda gözünü kırpmadan şehadete koşan yiğitlerin memleketidir. Biz böyle bir ecdadın torunlarıyız. Vazifesini en iyi şekilde yerine getirmiş. Bugün de Rize'nin kahraman evlatları vatan müdafasında en ön saflarda. Ülkemiz bölünmesin diye Rizeli aslanlar her tarafta destan yazıyor. Yeni bir destan yazmaya var mıyız? 15 Temmuz'da FETÖ'cü hainlerin kurşunlarıyla 12 Rizeli kardeşim şehadete yürüdü. Milletimizin bin yıllık kardeşliğine halel getiremeyecekler.

"ÇOK MANİDAR! BÖYLE BİR ZAMANDA VATİKAN'IN AB İLE İŞİ NE?"

Sizlerin desteğiyle, hainlerin tuzaklarını başlarına geçirmeye devam edeceğiz. Artık şunu bütün dünya biliyor. Bu milletin iradesine gem vurulmaz. Bu millet sadece rükuda eğilir, secdede diz çöker, başka kimsenin önünde boyun eğmez. Üç beş Avrupalı faşistin, kendini bilmezin bu ülkenin onurunu gururunu incitmelerine izin vermeuyiz.Batı'nın bazı liderlerine sözüm var. Sizler Türk milletini sindiremeyeceksiniz. Avrupa'daki sandıkları Allah'ın izniyle oradaki kardeşlerim patlatacak. Avrupa'daki kardeşlerime sesleniyorum: Şu anda iyi gidiyorsunuz. Bu Nazizm'in torunlarına cevabı verin. Ve hepsinden öte Türkiye asıl cevabı verecek. Niye? Kardeşlerim, İsviçre Parlamentosunun önünde Türkiye Cumhueriyetinin Cumhurbaşkanının pankartta resmi, o resimde şakağına silah dayatılmış. Ne diyorlar? Erdoğan'ı öldürün. Ankara'da da söyledim. Vah dangalaklar vah! Siz kim oluyorsunuz? Biz ölümü korkutmuşuz. Biz gökten zembille gelmedik. 40 yıllık siyasi hayatımızda mücadeleyle geldik. Biz silahlarla değil bu milletin iradesiyle sandıklardan çıktık. Avrupa'daki bazı liderler terör örgütlerini besliyor. İsviçre'de, teröristler İsviçre polisinin koruması altında bu gösteriyi yapıyor. AB üyesi ülkeler bakıyorsunuz; Hıristıyanı, Ateisiti beraber Vatikan'a gidiyor. Bakın bu çok manidardır. Böyle bir zamanda Vatikan'ın AB ile işi ne? Bu çok manidardır. Bakın hepsi tek millet oldu. Türkiye'yi AB'ye almamak için ellerinden geleni yapıyorlar. 16 Nisan bunun içinde önemli. 16 Nisan'dan sonra bu konuyu da masaya yatıracağız.

"Çok manidar! Böyle bir zamanda Vatikan'ın AB ile işi ne?"

"SİZİN İNİNİZE GİRDİK! DAHA DA GİRECEĞİZ "

Havalimanında milletimle beraber oldum ama o saatte Kılıçdaroğlu kaçıyordu, havalimanına inip Bakırköy İlçe Başkanlığının evine gitmiş. 7 Ağustos'ta Kılıçdaroğlu gelmeyecekti, son gün baskılarla dayanamayıp geldi. Bunlarda yürek yok. Sizler de takip ediyorsunuz. Davalar görülmeye başlandıkça FETÖ'cü sapkınların ne kadar büyük bir ihanet içinde oldukları daha iyi anlaşılıyor. Böyle bir hainliği ancak aklını namusunu imanını Pensilvanya'daki şarlatana bir dolara satmış mankurtlar yapabilir. Şimdi utanmadan sıkılmadan işledikleri cinayetleri inkar ediyorlar. Şehitlerimizin bedelini ödeyeceksiniz. Kimi Avrupalıların bu hainlere arka çıktığını görüyoruz. Sizin ininize girdik, daha da gireceğiz. Hala devletin sağında solunda saklananlar varsa onları da bulup çıkaracağız. Hayır diyenler kimler? Kandil'de PKK'nın elebaşı hayır diyor, İmralı'daki hayır diyor, Pensilvanya'daki o alçak hayır diyor, Batı'daki faşistler hatta milletvekilleri hayır diyor, Ülkemde de kimlerin hayır dediğini biliyorsunuz. CHP, HDP ne yazık ki Saadet'in başındaki bazı takımda hayır diyor. Ama ben Saadet'e gönül vermiş kardeşlerimi tefrik ediyorum, aynı şekilde MHP içindeki vatansever kardeşlerimi de tefrik ediyorum. AK Parti'ye gönül veren kardeşlerim, Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül veren kardeşlerim, Büyük Birlik Partisi'ne gönül veren kardeşlerim, Saadet Partisi'ne gönül veren kardeşlerim, bunun yanında CHP'ye gönül veren vatandaşlarıma da sesleniyorum. Bu, ayrım noktasıdır. Dikkat edin ve gelin 16 Nisan'da bu reformu gerçekleştirelim. Buradan sesleniyorum; 12 Eylül darbesine madem ki 'Hayır' dediniz, 12 Eylül darbesine 'Hayır' diyenlerin, bugün 'Evet' demesi gerekir. Neden? Çünkü, biz o yanlışı ne yapıyoruz, şimdi düzeltiyoruz. O askeri darbenin yanlışını şimdi düzeltiyoruz

"TÜRKÇE MANŞET ATA ATA TÜRKÇEYİ ÖĞRENDİLER"

Gurbetçilerimize atlarıyla, itleriyle saldırdılar. Şimdi de şehirlerinin merkezi meydanlarında hayır kampanyası yapan herkese en büyük salonlarını tahsis ettiler. Medya organlarıyla, en ağır hakaretlerle bize saldırıyorlar. Türkçe manşet ata ata Türkçeyi öğrendiler. Ne kadar çirkefleşirlerse çirkefleşşsinler nafile. Avrupa'daki kardeşlerimiz sandığa koşuyor. Aman sandığı ihmal etmeyin. Buradan yurt dışında oy kullanan tüm vatandaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. Demokrasi düşmanlarına gerekli dersi vereceklerine inanıyrum. Türkiye, 16 Nisan'da kem gözle bakan herkese gereken cevabı vermek için EVET diyor mu? Müslüman aynı delikten iki kez sojkulmaz. Biz yönetim sistemimizdeki zafiyetler nedeniyle 22 defa sıkıntıya düştük. Artık bu sistemde direnmenin manası kalmamıştır. Bu adam ne anayasa ne kanun bilir ne de şu 18 maddeyi okumuş. Malesef.. Fakat ana muhalefetin başında böyle birinin olması bizim içinde iyi onu da söyleyeyim. 7 seçime girdi, hepsini kaybetti. Hala utanmadan sıkılmadan orada duruyor. Şimdi, 7 Haziran seçimlerinde yaşadıklarımız ortada. Diyarbakır'daydım. Muhteşem bir buluşmamız oldu. Baktık ki koalisyon kurulamıyor, seçim dedik. Milletim bu sefet tek başına iktidar dedi. Bu sıkıntılar tekrarlansın istemiyoruz. Türkiye'nin Cumhurbaşkanlığı Sistemine daha önce geçmesi gerekirdi ama olmadı. Bu hayır diyenler, köprülere de hayır dediler, Marmaray'a da hayır dediler, Avrasya Tüneli'ne de hayır dediler, 18 Mart Çanakkale Köprüsü'nde sustular. Bunlar nerede faydalı bir adım atarsınız karşısına dikilirler. Bizim eserlerimiz ortada.

"BU NE TERBİYESİZLİK! SEN KİMSİN?"

Şimdi bakın ana muhalefetin milletvekili çıkmış, EVET diyenleri denize dökmekten bahsediyor. Bu ne terbiyesizlik, sen kimsin? Sana adım attırmazlar adım! Sen bu milleti ne zannediyorsun. Sen ne biçim bir genel başkansın? Sen bu milletvekiline kalkıpta ağzının payını nasıl vermezsin. Bu milletin 14 yıldır desteğini alan siyasi harekete sen bunu nasıl söylersin. 16 Nisan'da EVET çıkarsa denize dökecelermiş! Benim milletim 16 Nisan'da bunlara gereken cevabı verecek. 15 Temmuz'da meydanlardan kaçanlar denize dökecek mecali bulamazlar. Bir başkas güya tecrübeli siyasetçi peygamberlere hakaret ediyor. Ey Baykal yazıklar olsun sana!

"CHP'li vekil, denize dökeriz diyor haddini bil, bu ne terbiyesizlik!"

AB LİDERLERİ PAPA'NIN HUZURUNDA!

BİZE ULAŞIN