Torunlarımız için ‘evet’

SABAH sokakta referandumun nabzını tuttu. Her kesimden vatandaşın fikri ortak: Güçlü bir ekonomi için, çocuklarımıza torunlarımıza aydınlık yarınlar bırakmak için oyumuz ‘evet’

Torunlarımız için ‘evet’
16 Nisan'da yapılacak halk oylamasına günler kala SABAH muhabirleri sokakta halkın nabzını tuttu. Ortak görüş: "Çocuklarımız, torunlarımız için, sağlam bir ekonomi için 'evet' diyeceğiz."
Ev hanımı Ayşe Ay (39): Bugüne kadar çok şey gördük. 28 Şubat, çift başlı yönetimler, halkı umursamayan yöneticiler... Halk artık kendisine hizmet eden bir sistem istiyor. Tam bağımsız bir Türkiye için 'evet' diyeceğim.
Melih Akar (60): Türkiyem için 'evet' diyorum. Artık torunlarımızın huzur ve barış içinde yaşadığı günleri görebilmesi için vatan görevimi yerine getirip 'evet' diyeceğim.
Emekli Mustafa Danacı (66): Yıllarca bu ülkede darbeleri gördük. Darbelere, karanlık günlere dur demek için, sağlam bir ekonomi ve güçlü bir Türkiye için, FETÖ'ya PKK'ya karşı durmak için 'evet' diyeceğim.
Muhasebeci Kenan Kaya (55): Yönetimde istikrar, sağlam ekonomi, Ortadoğu'da söz sahibi olacak bir Türkiye için ben de 'evet' diyorum.

'BU MİLLET ARTIK UYANDI'
Fatih Saruhan (32): Önceleri kararsızdım. Avrupa ülkelerinin tutumundan sonra kararım kesinleşti. Ülkemizin güçlenmesini istemiyorlar. 'Hayır'ı savunan partilerin çadırlarına gittim sordum 'Neden hayır' diye, hiçbir nedenleri yok. Tek adamlık diyorlar, daha maddelerden haberleri yok. Artık bu millet uyandı.
Celil Sadıkoğlu (66): Tek adamlık meselesi değil bu. Mesele ülkemizin geleceğinin daha iyi olması, sağlam temellere dayanmasıdır.
Giresunlu işadamı Hakan Gündoğdu: 'Hayır' kelimesini duymak dahi istemiyorum. Cumhurbaşkanımızın, biz gençler için büyük yardımları oldu. Bizlere genç yaşta seçilme hakkını da veriyor. Tüm gençleri birlik ve beraberlik için evet'e davet ediyoruz.

Sercan İNCESU - Derviş UĞURLU - Züleyha BAŞKIRAN
BİZE ULAŞIN