Küstah vekile soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘evet’ diyenleri ‘denize dökmekle’ tehdit eden CHP’li vekil hakkında soruşturma açtı

Küstah vekile soruşturma
Evet diyenleri 'denize dökmekle' tehdit eden CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt hakkında soruşturma açıldı. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Bozkurt hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 216. maddesine göre, "halkı kin ve düşmanlığa tahrik" suçundan soruşturma başlattı.

"SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM"
SABAH'ın ulaştığı Hüsnü Bozkurt ise Halk TV'de katıldığı programda sarf ettiği o sözlerin arkasında olduğunu açıkladı. Bozkurt, "O programdaki tüm sözlerimin arkasındayım" dedi. Bozkurt, konuşmasının "cımbızlanarak kullanıldığını" iddia etti.

İŞTE O VEKİLİN SKANDAL AÇIKLAMASI
CHP'li vekil, 31 Mart Cuma akşamı parti televizyonu Halk TV'de konuk olduğu 'Halk Arenası' adlı programda, referandumdan "Hayır" çıkacağını belirterek, "En az yüzde 60-65 hayır çıkacak ama de ki evet çıktı. Kimse heveslenmesin kardeşim, biz yine Samsun'dan başlarız Amasya'ya gideriz Sivas'a gideriz Ankara'ya geliriz buradan İnönü'ye, Sakarya'ya, Dumlupınar'a sizi İzmir'e kadar kovalamazsak anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de bütün emperyalistleri de İzmir'den denize dökeriz" dedi.TEPKİLER ÇIĞ GİBİ
Bozkurt'un skandal sözlerine sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlardan büyük tepki geldi.
Partisinden ihraç edilmeli: Memursen İzmir İl Başkanı Ali Musa Bina, "Demokratik tercihlerinden dolayı vatandaşlarını 'denize dökmek'le tehdit eden biri olarak tarihin utanç sayfalarında yerini alacaktır. Kendisi temsil görevinden derhal istifa etmeli ya da partisince ihraç edilmelidir" dedi.

NE İÇİRDİLER SANA?
Vatandaşlar sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden tepkilerini dile getirdi. Gs Ultraaslan isimli Twitter kullanıcısı, "Samsun'da senin gibilere ihtiyaç yok. Samsunlu vatanına sahip çıkar. Sen aklına sahip ol. Ne içirdiler sana?" dedi.
BİZE ULAŞIN