‘CHP böyle adamlar yüzünden bitecek’

‘CHP böyle adamlar yüzünden bitecek’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un 'evet' oyu veren vatandaşlarla Yunan işgalcilerini bir tutmasına sert tepki gösterdi. Erdoğan, "CHP böyle adamlar yüzünden bitecek" dedi. NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:
Fırat Kalkanı Harekâtı'yla alakalı bu işin aslında isim olarak birinci etap diye nitelendirdiğim kısım bitti. Bu yol haritasının adı konmayan 2., 3. etapları olacak.
İran'ın Haşdi Şabi adıyla müsemma bir terör örgütü var bölgede. Irak Meclisi'nden terör örgütü olmadığı şeklinde bir oylama ile geçti. Biz Haşdi Şabi'yi kullanırsanız sıkıntı olur dedik. Irak'ta, mezhebe dayalı bir Pers milliyetçiliğine yönelik İran'a bir destek oluşturuluyor. Yayılmacılık Pers milliyetçiliği perspektifinde ama dayanağı, temeli neresi, o da mezhebi.
Menbiç meselesinde DEAŞ diye bir şey kalmadı orada. Ama oraya bazı güçler zorla PYD ve YPG'yi sokmaya çalışıyor. Önce Menbiç sorununu halledelim, sonra Rakka ile ne yapacağız kimlerle yapacağız bakalım.
(Kılıçdaroğlu'nun 15 Temmuz'la ilgili skandal sözleri) Çok gayriahlaki bir yaklaşımdır. Bu zat yalana maruf bir kişidir. Eğer ispat edemiyorsa bu gayriahlaki olmanın ötesinde, edebimle ifade edemeyeceğim bir sıkıntıdır.
Kampanyamızı başlattığımız günden itibaren 'evet' tırmanışa devam ediyor. Önümüzdeki hafta tırmanışını daha da artırarak devam ettirecektir. Kartopu çığ haline geldi.
(CHP'li Bozkurt'un sözleri) Ben CHP liderinin buna uyarı yaptığı kanaatinde değilim. Dili başka söyler, hafızası başkadır. Ödüllendirdiği kanaatindeyim. "Samsun'dan gireriz" diyor. Seni Samsun'a Sivas'a Amasya'ya Ankara'ya sokmazlar. Kimi denize döküyorsun. 'Evet' diyeni Yunanla nasıl eşit hale getirirsin. Nasıl geri zekalısın. Demokrasiden nasibini almamış bir geri zekalısın. Partisinden kesin ihraç talebiyle atılması lazım. CHP böyle adamlar yüzünden bitecek. Şakşakçıları görüyorsun. Biz 'hayır' diyenleri denize dökmeyiz. Bunları demokrasi müzesi yapacağız süs eşyası olarak saklarız. En güzel cevabı millet 16 Nisan'da verecek. Yüzde 52 bana oy verdi neredeydin sen ya. Mussolini, Hitler, Saddam diyor. Yakışıyor mu? Çok çirkin. Yazıklar olsun bu CHP'nin yönetim kadrosuna. CHP'ye oy verenlere sesleniyorum; bu tabloyla bir yere gidilmez.
BİZE ULAŞIN