Başbakan Yıldırım'dan Kilis'te önemli açıklamalar

Başbakan Binali Yıldırım Kilis'te açıklamalarda bulundu. Yıldırım "Türkiye'nin çevresinde olağanüstü şeyler oluyor. Birileri coğrafyamızı kana buluyor, yeni sınırları kanla çizmeye çalışıyorlar" dedi.

Başbakan Yıldırım'dan Kilis'te önemli açıklamalar

İşte Yıldırım'ın konuşmasından satır başları;

- Türkiye ve Türkiye'nin çevresinde olağanüstü şeyler oluyor.

- Birileri coğrafyamızı kana buluyor, yeni sınırları kanla çizmeye çalışıyorlar.

- Oyun büyük. Mazlumlara yoksullara, gariplere kol kanat geren Türkiye'nin devre dışı kalması için ellerinden geleni yapıyorlar.

- Bu anayasa değişikliği ile ilgili Türkiye'yi gelecek 5 yıl için kim yönetecek kim hükümet olacak siz sandıkta karar vereceksiniz.

- Değişiklik ile birlikte Türkiye yeni bir yönetim sistemine geçiyor.

- Hükümet kurulmayınca Türkiye zarar ediyor. Artık patron sizsiniz, seçim bittiği an artık hükümet belli olacak.

- Dolayısıyla Türkiye her zaman daha güçlü olacak.

-YENİ SİSTEMDE OY VERECEĞİNİZ AKŞAM HÜKÜMET KURULACAK

İdlib'de insanlık suçu karşısında dünya neden sus pus oldu. 2019'daki seçimde siz karar vereceksiniz. Öyle seçim olsun, milletvekillerini seçelim Ankara'ya gitsinler, orada ne oluyor, ne bitiyor. Hükümet kurulmuyor, Türkiye krize giriyor zarar ediyor. Artık patron siz olacaksınız, mühür sizde karar sizde. Seçim bittiği an o akşam hükümet belli oluyor. Dolayısıyla değerli kardeşlerim Türkiye her zaman daha güçlü olacak. Sadece dönem dönem güçlü iktidarlar olmayacak; sürekli iktidar olacak. Kriz oldu mu, ekonomi bozuldu mu, terör azdı mı bunlarla vakit geçirmeyeceğiz.

BEN AYNI ZAMANDA KİLİS'İN KİRVESİYİM UNUTMAYIN

Sandıktan çıkan her evet oyu mazlumun yüzünü güldürürken, zalimin yüzünü düşürecek inşallah. Ben aynı zamanda Kilis'in kirvesiyim, kirvenizim. Kirvenize sahip çıkmaya var mısınız? Kilis her zaman bizim yanımızda oldu. Referandumda evet verdiniz. Yüzde 80'le Cumhurbaşkanının millet tarafından seçilmesine evet dediniz. Şimdi yüzde 80'i yüzde 90'a çıkarmaya hazır mısınız? Bu meydanda Kilis bizi hep sevgiyle karşıladı hep coşkuyla karşıladı. Bu sevginiz AK Parti'yi Türkiye'nin en büyük siyasi hareketi yaptı. Kilis adeta bir mozaik. Kürt kardeşim, Arap kardeşim, Türk kardeşim var. Bunlar bizim zenginliğimiz, farklılıklarımız. Türkiye'nin hem renkliliğini hem bütünlüğünü temsil ediyorsunuz.

KASETLERİNİZ SİLAH GİBİ TEZGAHIN ALTINDA SATILIRDI

Kilis hoşgörü şehridir, Kilis Ensar şehridir. 80 milyonun kardeşliğine sahip çıkan şehrin adı Kilis'tir. Asırlar öncesinden gelen değerlerle bilhassa Cumhuriyet'te aynı şekilde barışıksınız. Kimileri devlet adına yanlış yapsalar bile asla devletimize küsmediniz, gücenmediniz. Vesayet odaklarının dayatmalarına üzüldünüz, öfkelendiniz ama devletinize asla sitem etmediniz. Kilis acıları, eski Türkiye'nin acılarını en çok siz yaşadınız. Eski Türkiye anlayışının, yasaklarının olduğu o günleri en iyi siz bilirsiniz. Ana sütü gibi helal o dilinizi bile konuşamadınız. Türküler, şarkılar yasaktı. Anaların çocuklarıyla konuşması yasaktı. Eski Türkiye'de farklı dilde müzik kasetleri, silah gibi, uyuşturucu gibi tezgah altından satılırdı. Hamdolsun bunların hepsi bitti, tarih oldu.

BİZ HEP BİRLEŞTİREN OLDUK AYRIŞTIRAN OLMADIK

Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları "Bu iş böyle gitmez. Biz 80 milyon biriz, beraberiz". Alevisi, Sünnisi, Alevisi, Türkü, Kürdü hepiniz başımızın tacısınız dedik. Türkiye'yi hayal bile edilemeyecek başarılara taşıdık, çok büyük hizmetler getirdik. Biz hizmet etmekten yorulmayız, çünkü gücümüzü sizden alıyoruz, Kilis'ten alıyoruz. 780 bin kilometre kare vatan toprağının her karışısının hakkını, hukukunu bugüne kadar koruduk. Ayrıştıran değil, birleştiren olduk, 80 milyonu kardeş gördük. Her ilimize, her ilçemize, her köyümüze hizmet götürdük. Bir Türkiye'yi üç Türkiye yaptık. Kilis'i mamur etmek için büyük projeler yaptık. 15 yılda Kilis'e tam 3 milyar yatırım yaptık. Kilis daha fazlasına layık, daha fazlasını hak ediyor.

SIKI DURUN! KİLİS'E 500 YATAKLI HASTANE YAPIYORUZ

2017'de Kilis'te üniversite kurduk. Üniversitemizin öğrenci sayısı 9 bine ulaştı. Kilis Devlet Hastanesi'yle 115 yataklı, Musabeyli Devlet Hastanesi'ni hizmete aldık. Gaziantep'le Kilis arasını bölünmüş yol haline getirdik. Şimdi sıcak asfaltla kaymak gibi yol yapıyoruz. Kilis-Öncüpınar yolunu bölünmüş yol hale getirdik. İçme suyunu getirdik. 83 bin dönüm araziyi suyla buluşturduk. 8 adet taşkın koruma projesini tamamladık. Kilis doğalgazla tanıştı. Kilis'e hayvancılık ve tarım desteği olarak 200 milyon destek verdik. 2003 yılında öğrencilerimiz için 403 kapasiteli bir yurdumuz vardı. Bugün 4 bin 300 kişilik öğrenci yurdu yaptık. Kilis'e adalet sarayı yaptık, hizmete aldık. Alaaddin Yavaşça Kültür Merkezi'ni hizmete aldık. Kilis'e 500 yataklı bir hastane projesi yapıyoruz.

KİLİS'E ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ KAZANDIRIYORUZ

Kilis'i iş, arkadaş merkezi Polateli Şahinbey Organize Bölgesi'ni yapmaya karar verdik. 2 bin 500 kapasiteli kapalı spor salonu inşaatı devam ediyor. 15 yıldır canla başla çalıştık, sizin yüzünüzü güldürmek, gönlünüzü kazandırmak için birçok eseri Kilis'imize kazandırdık. Daha da büyüyeceğiz, daha da güzelini yapacağız. Ne zaman? 16 Nisan'da inşallah sandıkları evetle dolduruyoruz, ondan sonra Türkiye'yi tutabilene aşkolsun. Kilis'i tutabilene aşk olsun.

HER GİTTİĞİ YERDE BİR ŞEY UYDURUYOR

Bazıları hayır kampanyası yapıyor. Kim yapıyor? PKK, DEAŞ, FETÖ. 15 Temmuz alçak darbe girişimini yaptılar, akılları başlarına gelmemiş tekrar meydanlarda hayır kampanyası yapıyorlar. Kilis 15 Temmuz'da bu meydanda onlara cevabını verdiniz. Şimdi 16 Nisan'da tekrar derslerini vermeye hazır mısınız? Atatürk'ün partisi CHP'nin hali pek parlak değil. Onlar da bu hayırcıların arkasına takılmış nereye gittikleri belli değil. Yahu kardeşim her gittiği yerde yeni bir şey uyduruyor. Bugün de bir yerde demiş ki; 16 Nisan'da evet verirseniz bütün tarlalarınız, arazilerinize Recep Tayyip Erdoğan el koyacak. Hayyalelsela! Yahu bu ne biçim şey! İnsanlarla siz dalga mı geçiyorsunuz? Bu milletin bir şey anlamadığını mı zannediyorsunuz? Kahvecilere kahveleriniz kapatılacak diyor. Taksicilere, ruhsatlarınız iptal olacak diyor. Muhtarlıklar kapanacak diyor.

YAZIN SEÇİM KIŞIN SEÇİM NE ZAMAN GEÇİME ZAMAN BULACAĞIZ?

Yalan dolanla iktidar olunmaz. Çalışmakla, ter dökmekle olur. Bu 10 günü dolu dolu geçireceğiz. Biz diyoruz ki, Türkiye büyüsün. Onlar diyor ki, küçük olsun bizim olsun. Biz diyoruz ki, daha güçlü bir Türkiye olsun. Onlar diyor ki, Türkiye yerinde saysın. Biz diyoruz ki istikrar kalıcı hale gelsin. Bu hayalleri kuruyoruz. Biz 2023 hedeflerinin ve daha sonrasının hazırlığını yapıyoruz. Onlar ise bugünkü geldiği noktayı bile görmekten acizler. Türkiye Cumhuriyeti kurulalı 94 yıl oldu. Elalemin ülkesine bakın 5 senede bir iktidar değişiyor. 94 senede tam 65 hükümet gelmiş geçmiş. Bu halde nasıl iş yapacağız, nasıl proje geliştireceğiz. Yazın seçim, kışın seçim olursa geçime ne zaman vakit ayıracağız?

KILIÇDAROĞLU "GENÇLERLE SİYASET OLMAZ" DİYE KONUŞUYOR

Diyor ki, tek adam. Ne tek adamı kardeşim? Patron millet olursa tek adam olur mu? Verdiniz oyları seçtiniz. 5 sene sonra beğenmediniz alaşağı edersiniz. Beğendiniz bir 5 sene daha seçersiniz. Bir üçüncü sene yok. Hizmet yapmazsan millet biletini keser. Bunların işi gücü yalan, dolan, korkutma, tehdit. Kılıçdaroğlu "gençlere siyaset olmasın".

BİZE ULAŞIN