Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun döneminde bizi hastaneye almadılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde geçirdiği trafik kazası sonrası yaşadığı hastane sıkıntısını ilk kez anlattı.

Erdoğan: Kılıçdaroğlu'nun döneminde bizi hastaneye almadılar

Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde yaşadığı anısını ilk kez anlattı.

'BİR GÜN KAZA YAPTIK...'

Erdoğan, 'Seçim kampanyası için Tokat'a gidiyorum. Giderken kış mevisimiydi. Bolu'yu aştık, orada meşhur 'Kargasekmez' derler. Tam orada biz kaymaya başladık, sabah namazından sonra. Namazı kıldık tekrar yola çıktık oradan. Ve araba dönüyor, 5 arkadaşız arabanın içinde. Döne döne bariyerlere vurduk. Vurduktan sonra hiç unutmuyorum. Karşıdan Urfa Cesur otobüsü geliyor. Ve tabi bizi hemen aldılar.

"AMBULANS YOK AMBULANS"

Bizi hemen önce Düzce'ye getirdiler, Düzce'de bizi almadılar. Ambulans yok ambulans. Bizi bir minibüsün içine koydular, sanki eşya koyar gibi. Yaralı arkadaşlarımızdan bir tanesi bizim serumları tutuyor. Hemşire de vermediler. Ve biz o limizle Bolu'ya gittik. Devlet Hastanesinde sorulan soru şu! Bunlar memur mu, sigortalı mı? Dediler 'alamayız' SSK Hastanesine götüreceksiniz. Ordan da SSK hastanesine götürdüler. Yine ambulans falan yok. Yaralıyız, kırıklar mırıklar var. Ben bile bunu yaşadım. Onun için arkadaşlarıma şunu söyledim. Türkiye'yi 4 temel direk üzerinde yükseltmemiz lazım. 'eğitim, sağlık, adalet, emniyet'' ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLK KEZ ANLATTI

BİZE ULAŞIN