Cumhurbaşkanı sevdalıları mitinge özel trenle geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Balıkesir’de gerçekleştireceği mitinge Dursunbey’den binlerce vatandaş trenle geldi. Tren Erdoğan posterleri ile donatıldı.

Cumhurbaşkanı sevdalıları mitinge özel trenle geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Balıkesir Kuvayi Milliye Meydanı'nda yapacağı mitinge Balıkesir ve çevresinden on binlerce vatandaş akın ederken, Dursunbey ilçesinden mitinge özel tren seferi düzenlendi. Sabah saatlerinde Dursunbey Kent Meydanı'ndan ilçeye 7 kilometre uzaklıktaki İstasyon Mahallesi'ne otobüslerle taşınan binlerce kişi, saat 11.00'da Balıkesir'e hareket etti. Tren'in önü ve camları vatandaşlar tarafından Cumhurbaşkanı Erdoğan posterleri ile donatıldı.

"DURSUNBEY HER ZAMANKİ GİBİ REİSİNE SAHİP ÇIKTI"

Coşkunun oldukça yüksek olduğu trende vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan lehinde tezahüratlar yaptılar. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve Dursunbey Belediyesi tarafından organize edilen tren seferi hakkında açıklama yapan Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, "Her zaman gurur duyduğum ilçem bugün içten benimsediği Milletin adamı Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın mitingine adeta akın ediyor. Hem karayolundan yüzlerce araç hem de 10 vagonluk bu tren ile yaklaşık 5 bin Dursunbeyli bugün miting alanında olacak. Vatandaşlarımızın daha rahat ve konforlu bir şekilde mitinge gitmeleri için Balıkesir Büyükşehir Belediyemiz ile bir görüşmemiz oldu. Biz ulaşım daire başkanımıza trenle taşıma konusunda teklifte bulunduk. Bu teklifimiz olumlu karşılandı ve TCDD ile bir görüşme gerçekleştirildi. Bu görüşme neticesinde İlçemizden mitinge gidecek olan vatandaşlarımıza özel bir tren seferi düzenlendi. Gördüğünüz gibi yoğun bir ilgi var. Ben bize olan desteklerinden dolayı Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur'a ve Daire Başkanımız İrem Kaan hanımefendiye teşekkür ediyorum. Dursunbey her zaman ki gibi reisine sahip çıktı. Referandumda da Balıkesir, Marmara ve Bölge birincisi olacak. Sandıklar inşallah evetle rekor kıracak" dedi.

BİNLERCE VATANDAŞ TOPLU OLARAK MİTİNG ALANINA YÜRÜDÜ

Dursunbey'den Balıkesir'e trenle gelen binlerce vatandaş toplu olarak miting alanına yürüdü.

BİZE ULAŞIN