Şimdiden 2019’a hazırlanıyorum

Cumhurbaşkanı Erdoğan muhtarlar toplantısında konuştu: Artık söyleyecek sözü, anlatacak projesi olmayanın siyasette esamisi okunmayacak. AK Parti, MHP, BBP CHP ve Saadet’li kardeşlerime sesleniyorum. Gelin 16 Nisan’da milli bir ittifak yapalım

Şimdiden 2019’a  hazırlanıyorum

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 37'nci muhtarlar buluşmasında tüm siyasi partilere gönül verenlere çağrı yapıp, "Gelin, 16 Nisan'da birlikte bir milli ittifak yapalım. İnşallah lider ülke Türkiye'yi, büyük Türkiye'yi ihya etmenin gayreti içinde olalım. Burada hissi davranmayalım, hasbi davranalım" dedi. Yaklaşık 2 bin muhtara hitap eden Erdoğan, özetle şöyle dedi:
YALAN MAKİNESİ: "Ana muhalefetin başındaki zat, '17 Nisan'da muhtarlıkları bu Cumhurbaşkanı kapatabilir' diyor. İnanın böyle bir yalan makinesi ben görmedim. Muhtarların nasıl seçildiğini dahi bilmiyor. Beni de millet seçti, sizleri de. Kim ne iş yapar haberi yok. Böyle bir insana bu ülkede nasıl bir siyasi parti üstelik de ana muhalefet teslim edilecek.
ONLAR KONUŞUR BİZ YAPARIZ: Ben Türk tipi başkanlık sistemi dedim, bundan rahatsız olanlar var. Ne diyecektim? Bizim kendi geleneklerimiz var, bizim geçmişten gelen bir siyaset anlayışımız var. Bütün bunlardan istifade edeceğiz. Bütün bunları değerlendireceğiz. Hepsinden, dünyada nerede ne var, adeta bir bal arısı gibi nasibimizi alacağız, balımızı yapacağız. Şimdi artık konuşma değil, sandıkta nihai kararı verme zamanı. Ana muhalefet konuşur biz yaparız, farkımız bu.
HAYSİYETİN VARSA İSPATLA: Ana muhalefetin başındaki zat '15 Temmuz örtülü darbe' diyor. Zerre kadar haysiyetin, şahsiyetin varsa, çık dosyalarını ortaya koy. Biz de gereğini yapalım. Dürüst ol, millete yalan konuşma.

HANİ TANKIN ÜSTÜNE ÇIKARDIN?: Ben o gece geç saatlerde Yeşilköy'e indiğimde binlerce kardeşim çağrıya uymuş oraya gelmişti. Dediler ki saat 11.30 gibi Kılıçdaroğlu geldi ve ayrıldı. Sonra öğrendik ki Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitmiş. Milletinin arasında kalsaydın ya. Hani darbe olduğu zaman ilk tankın üzerine ben çıkarım diyordun. Hani tanklar oradaydı, sen neredeydin? Bu iş lafla olmaz, bu iş yürekle olur, yürekle. Bak, 36 yaşında Sabri, tankın altına kendini atıyor. Tank üzerinden geçiyor, ikinci tank geliyor, onun da altına kendini atıyor. Şimdi Sabri mi Kılıçdaroğlu mu? Sabri, Sabri... Mesele bu.
ATAMIYORSAN BU CHP GİDER: Bir milletvekili, nasipsiz, 'evet' diyenleri İzmir'de denize dökmekten söz ediyor. Kimsin sen, önce haddini bil. Seni Samsun, Samsun'a sokmaz. Amasya'ya, Sivas'a sokmazlar ya. Bu millet Yunan mı ya? Genel başkanları doğru bulmam diyor. Doğru bulmam deme, hemen kesin ihraç talebiyle bu adamı at. Atamıyorsan bu CHP gider.
'HAYIR' DİYENLERİ DENİZE DÖKMEYİZ: Ama biz 'hayır' diyenleri denize dökmeyiz. İnşallah sembolik siyaset müzesi kuracağız. Orada objeleri sergileyeceğiz. Niye? Biz türlerinin son örneği olan bu tek parti dönemi artığı siyasetçileri müzeye kaldıracağız. Milletimiz bunlara 16 Nisan'da gereken dersi verecek. Bunlar için daha fazla söz söylemek israftır.
2019 KASIMI'NA HAZIRLANIYORUM: Artık millete söyleyecek sözü, anlatacak projesi, paylaşacak vizyonu olmayanın siyasette esamisi okunmayacaktır. Şahsen kendim de 2019 Kasım'ında yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi için şimdiden hazırlanma, proje geliştirme, vizyon ortaya koyma ihtiyacı duyuyorum. Öyle durup dururken sana yürü demezler.
BUNLARIN HİÇBİRİ BİZE KOMŞU OLAMAZ: (PYD'yi istemiyoruz diyen muhtara) PYD, MYD bunların hiçbiri bize komşu olamaz. Cerablus'ta, Rai'de ne yaptık. Onların belini kırdık. PYD, YPG, bunların hepsi Türkiye'nin buralardaki düşmanıdır."

"TAYYİP ERDOĞAN'I TERÖR ÖRGÜTLERİ SEVMEZ"
"Tayyip Erdoğan'ı seven vardır, sevmeyen vardır. Beni bölücü terör örgütü sevmez, Beni FETÖ sevmez, rantçılar sevmez. Beni DEAŞ sevmez. Beni Batı, bir kısım liderler hiç sevmez. İsviçre'nin parlamentosunun önünde portreyi koyup şakağıma silah dayayanlar sevmez. Zaten bizi onların sevmesini beklemiyoruz. Ya biz halkımız sevsin, bizi Hak kabul etsin, onun rızasını kazanalım yeter."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN 'FACETİME'DAN GENÇLERE SESLENDİ

'İYİ BİLİRDİK' CEVABI GÜLDÜRDÜ
Erdoğan'ın "Yarın ölür gideriz. 2 metreküp mezara gömecekler. Musallada hocaefendi cumhurbaşkanı niyetine demeyecek, er kişi niyetine diyecek. Ondan sonra 'Nasıl bilirdiniz' diyecek" sözleri üzerine bir muhtar "İyi bilirdik" diye bağırınca Erdoğan'ı ve salondakileri güldürdü.

PRİM VE SİGORTA MÜJDESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye genelindeki 50 bin 217 muhtarın 613 liralık SGK primlerinin devlet tarafından ödeneceğini, korucuların da artık sigortalı olacağını söyledi. Erdoğan, ayrıca, muhtarların silah ruhsatı için ödedikleri harcırahın da hükümet tarafından karşılanacağını belirtti.

O GURBETÇİYLE SOHBET ETTİ

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan muhtarlar toplantısının ardından, Hollanda polisinin köpekle saldırdığı Hüseyin Kurt'u kabul edip bir süre görüştü.

TÜRKEŞ'İN KABRİNE ZİYARET
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, muhtarlar toplantısının ardından Alparslan Türkeş'in kabrini ziyaret etti. Dua eden Erdoğan mezara bakır ibrikle su döktü.

‘BUGÜNÜN HASTA ADAMI AVRUPA BİRLİĞİ’

BİZE ULAŞIN