Yalanların, yaptığımız 350 km’lik tüneli geçer

Başbakan Yıldırım: Yalandan kim ölmüş? Kılıçdaroğlu “Kaval elin yel Allah’ın” üflüyor. Milleti korkutmaya çalışıyor. 1.5 ayda söylediği yalanları arka arkaya koy, bizim 14 yılda yaptığımız 350 kilometrelik tüneli geçer

Yalanların, yaptığımız 350 km’lik tüneli geçer
Başbakan Binali Yıldırım dün İzmir'de iki ayrı açılış törenine katıldı. Yıldırım ilk olarak Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu Projesi Temel Atma Töreni'ne, ardından Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından yaptırılan 101 tesisin açılış törenine katıldı. Yıldırım'ın buralarda yaptığı konuşmadan satırbaşları şöyle:

ÜFLE BABAM ÜFLE:
Yalandan kim ölmüş? Kılıçdaroğlu, "Kaval elin yel Allah'ın üflüyor." Üfle babam üfle, milleti korkutmaya çalışıyor. Bu millet yemez. Sayın Kılıçdaroğlu madem gerçekleri göremiyorsan düşün de daha kaliteli yalanlar söyle. Gerçeği söylesen daha iyi olur da ona niyetin yok belli ki. Ama yalanın da bir raconu olur değil mi? Biz 14 yılda 350 kilometre tünel yaptık ama şurada Kılıçdaroğlu'nun 1.5 ayda söylediği yalanları arka arkaya koy, bizim 350 kilometrelik tüneli geçer. Bu millet senin gibilerini cebinden 50 sefer çıkarır. Milletin aklıyla alay etmeye hakkın var mı? Kardeş, yol yakınken dön, bu sistem sana da lazım.

ARABA GÜZEL AMA YOL YOK:
Kılıçdaroğlu'nun "Değişmesin" dediği anayasa bu; Mercedes marka arabanız var, bir şerit gidiş, bir şerit geliş yolunuz var, kamyonunun arkasına takılıp kalıyorsunuz. Araba güzel ama yol yok. Onun için yolları bölünmüş yaptık. Anayasa da artık köy yolu gibi, anayasayı otobana çevirmemiz lazım. Türkiye'nin gelişme hızına uygun hali getirmeniz lazım. Bunlar yolu, tüneli, köprüyü, hızlı treni yaparken karşı çıkar, Konak Tüneli'ni yapar yapmaz, "Bismillah"' demeden baktık onlar geçti. Memleketin hızını kesmeyin kardeşim. Büyük Atatürk'ün bize işaret ettiği muassır medeniyetler seviyesine ulaşma hedefimiz var, engel olmayın gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz.

ADAM GİBİ ADAM:

Bu sistem krizi üretiyor. Bu sistem 1960'ta, 1971'de, 28 Şubat'ta, 2001'de de sonuç aldı. Ondan sonra AK Parti geldi, yine denediler, 27 Nisan'da elektronik muhtıra ile denediler, postaladık geri gitti. 17-25 Aralık'ta denediler, yine püskürttük, olmadı Türkiye'nin en büyük partisini kapatmaya kalktılar. O da olmadı altın vuruşlarını yapmak istediler, 15 Temmuz'da devletten çaldıkları tankıyla, tüfeğiyle, helikopteriyle, uçağıyla geldiler. Orada da Recep Tayyip Erdoğan vardı, adamın dibi, adam gibi adam. Onun başbakanı vardı, hükümeti vardı ve kahraman Türk milleti vardı. İşte orada darbecilere darbeyi vurduk, onların hesapları, milletin iktidarına tutmaz.

ATATÜRK'ÜN VASİYETİ:
CHP, Atatürk'ten partiyi devraldığında Atatürk onlara bir vasiyette bulundu: "Muasır medeniyetler seviyesine Türkiye'yi taşı." Onlar, o gün vasiyeti vesayet anlamışlar ve vesayetin peşinden bir türlü ayrılmıyorlar. Yahu kardeşim yanlışı düzeltin. Atatürk vasiyet etti, "Vesayet" demedi. Vesayetten bu ülkeye hayır gelmez. Milletin iradesine tabi olun. İtaat edin millete rahat edin. Millete karşı, millete rağmen siyaset olmaz. Başbakan Yıldırım katıldığı Karabağlar Kentsel Dönüşüm Temel Atma Töreni'nde de birkonuşma yaptı. İzmir'deki yapıların yüzde 60'tan fazlasının imarsız ve plansız olduğunu belirten Yıldırım, "İzmir'deki bu çarpık yapılaşmayı tersine döndürecek en önemli projeyi Karabağlar'dan başlatıyoruz" dedi.

'KOL KOLA GİRMİŞLER'
"Bakın PKK, FETÖ, DEAŞ kol kola girmişler, yanlarına bölücü HDP'yi de almışlar 'hayır' kampanyası yapıyorlar ve Türkiye'nin geleceğini, aydınlık yarınlarını önlemeye çalışıyorlar. Başarabilirler mi? Başaramazlar ama benim üzüldüğüm bir şey var. Atatürk'ün partisi de bunların kuyruğuna takılmış. Türkiye'nin birliği, beraberliği, kardeşliği ve muasır medeniyetler seviyesine ulaşılması için Atatürk'ün nasihatine riayet etmiyor. Vesayetçilerin arkasına takılmışlar. Biz milletle beraberiz."

'İZMİR HAİNLERE NE YAPACAĞINI BİLİR'
"İzmir, Kurtuluş Savaşı'nda düşmanı denize döktü. Ama bir densiz çıkmış diyor ki, 'Evet verenleri denize dökeceğiz.' İzmir hainleri ve hainlere ne yapacağını da bilir. İzmir bayrağına ve devletine sahip çıkar. Teröre, onun taşeronlarına, iç ve dış destekçilerine gereken cevabı 16 Nisan'da verecek. Biz CHP'li bir densiz milletvekilinin dediği gibi demiyoruz. İzmir, vatanseverleri denize dökmez, PKK'yı, FETÖ'yü, Türkiye düşmanlarını denize döker. Sen İzmir'le dalga mı geçiyorsun? İzmir, istiklalin, zaferin başarıyla kazandırıldığı, Cumhuriyet'i kuran, demokrasiyi, çok partili hayatı başlatan şehirdir. İzmir, Türkiye'nin dünyaya açılan aydınlık yüzüdür."

"SEZER'LE ÇOK SORUN YAŞADIK AMA YUTKUNDUK"
İzmir'de bir televizyon kanalının canlı yayınına katılarak gündemi değerlendiren Başbakan Binali Yıldırım, 15 yıllık iktidarları döneminde vesayet odakları ile çok sorunlar yaşadıklarını açıkladı. Cumhurbaşkanlığı döneminde Ahmet Necdet Sezer ile çok sorunlar yaşadıklarını belirten YIldırım, "Ama yutkunduk, aman kriz çıkmasın diye hep alttan aldık. Ne oldu, yapmamız gerekenlerin 3'te birini yapabildik, 3'te ikisini engellediler" dedi.

YILDIRIM, MHP STANDINI ZİYARET ETTİ
Başbakan Yıldırım Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde bulunan MHP'nin standını ziyaret etti, görevlilere "kolay gelsin" dileğinde bulundu, kendisine ikram edilen çikolatadan yedi. MHP Konak İlçe Başkanı Mehmet Özmen ile sohbet eden Yıldırım, "Sayın Bahçeli 'Önce milletim ve ülkem. Siyaset sonra gelir' dedi. Biz de aynı şekilde, beraber yola çıktık. Hepimizin amacı bu ülkede kardeşliğimizi yok etmeye çalışan alçak terör örgütlerini bu ülke topraklarından söküp atmak" dedi.
BİZE ULAŞIN