Bilal Erdoğan Kahramanmaraş’ta TÜGVA açılışında

TÜGVA Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Erdoğan: "Şimdi bu milleti denize dökeceğini iddia edenler, güya emperyalizmle savaştıklarını zannediyorlar. O zaman soruyorum, neden siz Avrupa'da hayır kampanyalarını yaparken, bunlarla kol kola omuz omuza duruyorsunuz. Nasıl bir emperyalizme mücadele bu’’

Bilal Erdoğan Kahramanmaraş’ta TÜGVA açılışında

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan, "Şimdi bu milleti denize dökeceğini iddia edenler, güya emparyalizmle savaştıklarını zannediyorlar. O zaman soruyorum, neden siz Avrupa'da hayır kampanyalarını yaparken, bunlarla kol kola omuz omuza duruyorsunuz. Nasıl bir emperyalizme mücadele bu." dedi. Erdoğan, Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesindeki TÜGVA'nın yurt binasının açılışı ve gençlik buluşmasında yaptığı konuşmada, gençlerin gözlerindeki ışıltının bu ülkenin, bu toprakların geleceği için kendilerine ümit verdiğini, daha kararlı, daha azimli, daha gayretli olunması gerektiğini tekrar tekrar hatırlattığını söyledi. Geleceğin gençlerin elleri üzerinde yükseleceğini dile getiren Erdoğan, bu milletin 200 seneyi aşkın Batılılaşma adıyla yada modernleşme kisvesi altında, inançlarından, maneviyatından, değerlerinden, kültüründen uzaklaştırılmak istendiğini kaydetti.

Bu milletin kodlarımızla oynanmak istendiğini dile getiren Erdoğan, "Hafızamız silinmek istendi. Malesef ülkemizde bunu yapmak isteyenlerin maşaları türedi. Dönem dönem değişik şekillerde bizim değerlerimizle, inancımızla kavga ettiler. Bizim özgüvenimizi ayaklar altına aldılar ama başarıya çok yaklaştıklarını sandıkları zamanlar geldi ve o zamanlarda bu millet onalar hadlerini bildirmeyi bildi, başardı da. İşte Çanakkale, bu milletin son ve kesin olarak diz çöktürülme gerişimiydi. Boyunduruk altına alınma, bağımsızlığından soyutlanma girişimiydi. Ama bu millet Çanakkale'de 250 bin şehidiyle bütün dünyaya 'Çanakkale geçilmez' dedirtti." diye konuştu. TRT'de başlayan "Payitaht Abdulhamid" dizisini hatırlatan Erdoğan, bu dizinin Sultan Abdulhamithan'ın hayatını, mücadelelerini anlattığını söyledi. 33 sene Osmanlı İmparatorluğu'nu onca sıkıntıya rağmen yöneten bir hükümdarın tahttan indirildikten sonra 600 yıllık imparatorluğun 10 senede yerler bir edildiğini dile getiren Erdoğan, bu milletin, inancından, değerlerinden koparılsın istendiğini söyledi.

Erdoğan, şöyle devam etti: "Çanakkale'de mücadelemiz bittimi? Bitmedi. Kurtuluş Savaşı'nda bağımsığılığımızı kazanmak için Yunan'ı denize döktü. Geçtiğimiz hafta bir denize dökme lakırdısı yaşandı, gençler duydunuzmu? Bu millet Yunan'ı denize döktüğümüzde Yunan'ın arkasında emperyalist güçler vardı. Kendileri Andolu'yu işgal edemediler. Kimler? İngiltere, Fransa ve İtalya. Ne yaptılar, Yunanla bari bu işi yapalım dediler. Yunan'ı denize döktük. Emperyalis güçleri kovduk. Şimdi bu milleti denize dökeceğini iddia edenler, güya emparyalizmle savaştıklarını zannediyorlar. O zaman soruyorum, neden siz Avrupa'da hayır kampanyalarını yaparken, bunlarla kol kola omuz omuza duruyorsunuz. Nasıl bir emperyalizme mücadele bu.

Bakıyorsun CHP zihniyetinin bir temsilcisi yanında PKK terör örgütüne yakın birisi, yanında DHKP-C terör örgütüne yakın birisi, sağlarında sollarında Avrupa'nın faşist geleniğinden gelen malesef temsilcileri." 15 Temmuz'un kahramanlığına 'kontrollü darbe' diyebilme cüretinin gösterildiğini dile getiren Erdoğan, kontrollü darbenin, o adamları oraya kasetle kumpasla kimler getirdiyse onların kontrolündeki darbeden başka birşey olmadığını söyledi. Bu işin iyi bir tarafının ise "Böyle açık açık yüzlerini ortaya koydular." ifadelerini kullanan Erdoğan, "Nedir bu? Millete saygı duymayan, milletini sevmeyen, milletin değerleriyle kavgalı. Onun için 'bu milleti denize dökeyim daha iyi' diye düşünüyor. Onun için bu milletin kahramanlığını, bu milletin destanını küçümsüyor. Sende bunun bir parçası olsaydın ya. Ama olamaz. Milletiyle barışık değil. milletiyle kucaklaşamamış. Her hangi bir meşruiyet kanalıyla, her hangi bir halk desteğiyle gelmemiş ki geldiği yerlere. Hep oyunlarla, tezgahlarla, kumpaslarla yükselmiş." dedi. Erdoğan, 16 Nisan'da halkın önünde "evet" ve "hayır" seçeneği olduğunu belirterek, "Hayır' Türkiye için nasıl bir gelecek vadediyor. Ne vadediyor. 'Hayır' Türkiye için statüko vadediyor. Geçmiş. 'Hayır' Türkiye için yeni bir gelecek vadetmiyor. Daha iyi bir gelecek vadetmiyor. 'Hayır' diyenler eski Türkiye'yi özleyen insanlardır." diye konuştu. Kahramanmaraş Valisi Vahdettin Özkan ise böyle bir gençliğin geleceğin güvencesi olduğunu söyledi. Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç da TÜGVA'nın Kahramanmaraş'ta kurulduğu günden bu yana önemli faaliyetler yürüten, Kahramanmaraş gençliğine dinamizm getiren, kentte önemli bir boşluğu doldurduğunu belirtti.

TÜGVA Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Emanet de gençliğe hizmet etme inancı ve aşkıyla Türkiye'nin her yerinde adım adım yürüdüklerini söyledi. Türkiye'de 81 il temsilciliği açtıktan sonra, Türkiye'de bin 500 ortaokul 3 bin lisede çalışmalar yürüttüklerini die getiren Emanet, Türkiye çapında 95 yurtta konaklama hizmeti, 3 bine yakın bursla gençlerin ihtiyaçlarını karşıladıklarını belirtti. Törene, Eski Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili İlker Çitil, Türk Parlamenterler Birliği Başkanı Nevzat Pakdil, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Metin Doğan, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, AK Parti İl Başkanı Ahmet Özdemir ve diğer ilgililer katıldı.

Sırrıberk ARSLAN/SABAH

BİZE ULAŞIN