‘Kan ve ateşle kurulan düzen, düzen değildir’

Koruyucu ailelerle İstanbul’da buluşan Emine Erdoğan Suriye’nin İdlib kentinde düzenlenen kimyasal silah saldırısının yürekleri dağladığını belirterek “Kanla ve ateşle kurulan hiçbir düzen düzen değildir” dedi

‘Kan ve ateşle kurulan düzen, düzen değildir’
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bünyesinde 2013'ten bu yana gerçekleştirilen 'Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri' projesi kapsamında İstanbul'da yaşayan koruyucu ailelerle akşam yemeğinde buluştu. İstanbul Ataşehir Sheraton Hotel'de düzenlenen programda konuşan Emine Erdoğan, Türkiye genelinde 5 bin 123 çocuğun 4 bin 214 ailenin yanında sıcak bir yuvada yetiştiğini belirtti. Koruyucu aile hizmet modelinin, kimsesiz çocukların aile ortamında yetişmesi için büyük bir imkan olduğunu belirten Erdoğan koruyucu aileleri yüce gönüllülükleri için tebrik etti. Son günlerde, Suriye İdlib'de yaşananlara da değinen Erdoğan, "Kimyasal saldırılarla yüreklerimiz dağlandı" dedi. Erdoğan "Kanla ve ateşle kurulan hiçbir düzen düzen değildir. Hiçbir toprak helal değildir. İnsanlığın vicdanının bu sefer harekete geçmesini bekliyoruz. Uluslararası siyasetin, bütün hesapları bir kenara bırakıp, bu çocukların hesabını vermesini istiyoruz" diye konuştu.

16 NİSAN BİR MİLAT
Türkiye'nin dünya mazlumları için merhametin adresi olduğunu ifade eden Erdoğan, Birinci Dünya Savaşı'ndan bu yana dünyanın büyük bir dönüşüm geçirdiğini ve hiçbir coğrafyanın başıboş bırakılmadığını kayderek, bu nedenle Türkiye'nin, iradesi kendi elinde güçlü bir millete sahip olması gereğinin altını çizdi. 16 Nisan referandumunun bu anlamda bir milat olduğunu da belirten Emine Erdoğan, "16 Nisan, bütün güç odaklarına, 'bu toprakların söz hakkı, bu coğrafyanın bin yıllık sahibi olan bu millete aittir' deme günüdür. Bunu ne kadar yüksek bir sesle tescil edersek, bundan sonra da sözümüz o kadar müessir olacaktır. Küçük hesaplarla ayrışacak şartlarda yaşamıyoruz. Büyük düşünmek, Türkiye'nin yüksek menfaatlerini birinci sıraya koymak durumundayız. Milletimizin bu gerçeğin farkında olduğunu düşünüyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN