‘Bir sana doyamadık Reis, bir de künefeye’

16 Nisan'a 8 gün kala Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın durağı medeniyetler beşiği Hatay oldu. Ezan, çan ve hazan seslerinin birbirine karıştığı, çok kültürü ahenk içinde bünyesinde barındıran Hatay'da davulcu ve zurnacı "Ölürüm Türkiyem" şarkısıyla tercihini ortaya koyuyordu.
Suriye'deki insani dramda örnek tavır gösteren Hataylılar, Erdoğan'ı desteklemek için İtfaiye Meydanı'nı doldurdu. Meydanın etrafındaki binalarda yaşayan vatandaşlar da Türk bayraklarıyla balkonlarından Erdoğan'ı dinledi. Hataylılar binalardan birine astıkları afişte iki tutkusunu bir araya getirdi: "Bir sana doyamadık bir de künefeye."

O VARSA, YANLIŞ OLMAZ
Güçlü ve istikrarlı Türkiye için meydanı dolduran Hataylılar Erdoğan'a yatırım isteğini dile getirdi. Meydandaki bir pankartta, "Biz Şirin sen Ferhat. Delelim Amanos'u, sevgimize sevgi kat", diğerinde ise "15 Temmuz'un bekçisi, 16 Nisan'ın evetçisiyiz" ifadesi dikkat çekti. Meydanda, kadınların fazlalığı da dikkat çekti. 67 yaşındaki Ayşe Ceylan, Erdoğan'ı çok sevdiğini belirterek, referandumda tercihini "Evet, evet, evet" diyerek net bir şekilde ortaya koydu. 41 yaşındaki Güllü Şanverdi ise, "Erdoğan varken yanlış bir şey olmaz" diyerek desteğini gösterdi. Gülizar Günday ise, "İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğu günden bu yana her gün onun için dua ediyorum. Bizim dualarımızla o hep ayakta kalacak inşallah" dedi.
BİZE ULAŞIN