Emine Erdoğan: Sözün bittiği yerdeyiz

Lacivert’in Halep sergisinde konuşan Emine Erdoğan: İdlib’de yüzlerce çocuk bizlere ağır vicdani yükler bırakarak bu dünyadan ayrıldı

Emine Erdoğan: Sözün bittiği yerdeyiz
Turkuvaz Medya Grubu'nun düşünce dergisi Lacivert, bu ay çıkarmış olduğu Halep eki kapsamında Zeytinburnu Belediyesi'nin ev sahipliğinde "Halep Osmanlı'sından Bize Ne Kaldı" adlı fotoğraf sergisi ve paneli düzenledi. Programın açılış konuşmasını Emine Erdoğan yaptı. İdlib'de yaşanan kimyasal saldırılar sonucu ölen çocukları anan Erdoğan, "Yüzlerce çocuk kimyasal saldırılarla, bizlere ağır vicdani yükler bırakarak bu dünyadan ayrıldı. Şimdi insanlık olarak bu utancın üstesinden nasıl geleceğiz? Suriye'deki savaş altıncı yılına giriyor. 1 milyona yakın insan öldü, milyonlarca kişi yerinden yurdundan edildi. Sözün bittiği yerdeyiz artık" dedi.

TÜRKİYE SON KALEMİZ
"Kütüphaneleri, camileri ile ünlenen Halep, ne yazık ki çocukların cansız bedenleriyle gündeme geliyor" mesajı veren Edoğan "Tarihi eserler yağmalanarak, insanlık mirası el değiştiriyor. Halep'in öz mirasını, kim bilir hangi müzelerde göreceğiz?" ifadelerini kullandı. 16 Nisan referandumuna da değinen Erdoğan "Bir milat olacağını düşünüyorum. Türkiye son kalemiz. Ayakta olduğumuz sürece Şam'ın, Bağdat'ın, Saraybosna'nın ayağa kalkma ihtimali hep var olacak" dedi.
BİZE ULAŞIN