‘Evet açık ara önde’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, muhalefetin yalanları ortaya çıktıkça ‘evet’e muhabbetin arttığına dikkat çekti: Bir oran zikretmeyeyim, ama ‘evet’ açık ara diyebilirim

‘Evet açık ara önde’
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı 24TV canlı yayınında gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu:
ARTARAK DEVAM EDECEK: Bütün yalanlar ortaya döküldükçe tabii ki 'Evet'e olan muhabbet de artıyor. Kamuoyu araştırmalarından gelen havaya baktığımızda, şu anda bir firmayla çalışmıyoruz tabii Sayın Binali Bey'in yaptırdığı araştırmalar var, o ayrı. Bizim dışımızda araştırmalar var. Şu anda ben bir oran zikretmeyeyim ama bir açık ara diyebilirim ve bu açık ara gidiş daha da artarak devam edecek, bu onu gösteriyor.
PARTİME ÜYE OLURUM: (Evet çıkarsa parti üyeliği engelinin kalkması) Olağanüstü Kongre'yle ilgili karar şu anki yönetime ait. Benim şu anda birinci derecede düşüncem şudur; bu partinin (AK Parti) kurucu genel başkanıyım. Dolayısıyla bu hak doğduğu andan itibaren partime üye olurum ve hizmetime devam ederim.
YARIN İZMİR'DEYİZ BUYUR GEL: (CHP'li Hüsnü Bozkurt'un 'denize dökme' açıklaması) 'Denize dökeceğiz' derken kim adına bunu söylüyorsun? Genel Başkanın adına mı söylüyorsun? Sana böyle bir yetki mi verdi? Ben ne dedim? Biz denize dökmeyeceğiz, bunlar için özel bir demokrasi müzesi yapacağız. Şu anda sosyal medya patlıyor, ne diyorlar? 'İşte buradayız, buyur dök' bunu diyorlar. Yarın İzmir'deyiz hadi, ta Samsun'dan girip öyle Amasya, Sivas filan falan gelmene gerek yok. Oradayız, buyur gel orada yapalım. Bunlar gerçekten şu anda çizgiyi sapıttılar. Siyasette bunlar artık soyu tükenen tipler olacak. 16 Nisan, bu türlerin tükenmesi için de önemli. Ben milletimden bu sözü de aldım.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, torununa Kuran-ı Kerim okuma dersi verirken çekilen fotoğrafın ise 15 Temmuz gecesi Marmaris'te darbe girişiminden hemen önce çekildiğini açıkladı.
BİZE ULAŞIN