Sulta bitiyor

Yenikapı’de binlerce MHP’liye seslenen Bahçeli, 16 Nisan’ı işaret edip, “Fiili sulta bitiyor” dedi. Bahçeli, Türkiye’yi hedef alan bütün terör örgütleri ile destekçilerinin de kaybedeceğini söyledi

Sulta bitiyor
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün Yenikapı'da düzenlenen mitingde on binlerce partiliye seslendi. 16 Nisan'la birlikte terör örgütü ve onlara destek verenlerin kaybedeceğini vurgulayan Bahçeli, "Fiili sulta bitiyor. Hükümet etme sistemi yeniden tanımlanıyor ve güçleniyor. Askeri mahkemeler ve sıkıyönetim kaldırılıyor" dedi. "Hangi çılgın bu 'evet'lere kafa tutabilir?" diye soran Bahçeli'nin konuşmasından öne çıkan satırbaşları şöyle oldu:
FETÖ'cülerle hesaplaşmak bizim işimiz. Bunların alayının heveslerini kursaklarına tıkıp, hepsini birden ezip geçeceğiz.
Diktatörlük gelecek diyorlar. Aslında gelenin huzur ve istikrar olacağını görmüyorlar.

ECDADIMIZIN DURUŞU GİBİ
Yargı bağımsızlığı yanında tarafsız olacak diyoruz. Yanlış görüyorlar. Yan yattı çamura battı diyorlar, sonuç alamıyorlar.
İstanbul'a soruyorum öyle bir cevap veriniz ki sesiniz Bizans'ı zelzele gibi sallayan ecdadımızın duruşu olsun. Hangi kudurmuş, bu "evet"lere rağmen tuzak kurabilecek.

'KÂBUS GÖRECEKLER'
Uyku bile haramdır, dünya üzerinde bunlara rahat huzur kalmamıştır, sonları gelmiştir. Bir CHP milletvekili "evet" diyenleri denize dökmekten bahsetse de bunların alayı 16 Nisan'a kadar kâbus görecek, sonunda sandığın dibine çakılacaktır.
Bir hafta sonra demokrasi hazımsızlarına dersini verecektir. Kaçanları tutup kovalamacılara merak salanları harman gibi savuracak mısınız?
15 Temmuz bir milattır, hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır. Türk milletine yüz yıllardır diş bileyen emperyalistler, 15 Temmuz'da tekrar hücuma geçti.
Devletimizin çökmesini amaçladılar, milletimizin iradesine ipotek koymak istediler. Sizler destansı mücadele ile tüm dünyaya sadece demokrasi değil aynı zamanda cesaret, irade ve insanlık dersi verdiniz. Ecdadımıza layık bir duruş sergilediniz.

ASIL HEDEF TÜRKİYE
Füzeler havalarda uçuşuyor, ülkeler tuzağa düşürülüyor, sınırlar değişiyor. Türkiye asıl hedeftir. Bir olmalıyız, hep birlikte Türkiye'yi müdafaa etmeliyiz. Anayasayı hakim kılmalıyız. Yeni darbe, kriz, kaos, işgal planlarına karşı tedbir almalıyız. Kutuplaşma girdabında kaybedecek ortak değerimiz yoktur.

AKIBETLERİNİ GÖRECEĞİZ
Kılıçdaroğlu saçmalıyormuş, yalan yanlış konuşuyormuş, artık milletimiz hükmünü versin. Sabredin akıbetlerini hep beraber görelim. Milliyetçi Ülkücü hareket üzerinde hesap yapıyorlarmış. Yalancılar boşuna zorlamasın.

"PENSİLVANYA'YI KALBİNDEN VURACAĞIZ"
15 Temmuz'da başını kaldıranların tekrar doğrulmaması için 16 Nisan fırsattır. 15 Temmuz'da Türklüğün ve Türkiye'nin bekasını hedef alanlara 16 Nisan'da evet demek tarihi görevdir. 16 Nisan'da milletin bekası için evet diyeceğiz, Pensilvanya'yı kalbinden vuracağız. Mili güvenliğimize omuz vermek zorundayız. Irak'ta Suriye'de neler olduğuna bakın. Mazlumlar zalimler tarafından vuruluyor.
BİZE ULAŞIN