YSK seçmen sorgulama işlemi 2017! - Referandumda nerede oy kullanacağım? - TC ile hemen sorgula

16 Nisan 2017 Pazar günü yapılacak olan referanduma sayılı günler kala vatandaşlar ''nerede oy kullanacağım'' sorusunun yanıtını öğrenmeye devam ediyor. YSK seçmen sorgulama 2017 ile oy kullanacakları yeri öğrenmek isteyenler doğru adresteler. YSK seçmen sorgulama sayfasına bu başlık altından ulaşabilirsiniz ve TC ile sorgulayabilirsiniz.. İşte YSK seçmen ve sandık sorgulama işlemleri...

YSK seçmen sorgulama işlemi 2017! - Referandumda nerede oy kullanacağım? - TC ile hemen sorgula

Milyonlarca vatandaşın aylardır heyecanla beklediği gün geldi, çattı, 16 Nisan'da yapılacak referandum öncesi ''nerede oy kullanacağım'' sorusunun yanıtı YSK seçmen sorgulama sistemi ile öğrenilmeye devam ediyor. Henüz oy kullanacağı yeri öğrenemeyen okuyucularımız doğru adresteler. YSK seçmen sorgulama işlemini bu başlık altından hemen yapabilirsiniz. İşte t2017 YSK seçmen sorgulama sistemi...

YSK SEÇMEN SORGULAMA SİSTEMİ - TIKLA NEREDE OY KULLANACAĞINI ÖĞREN

YSK'DAN ÇİPLİ KİMLİK KARTI UYARISI

Öte yandan YSK'nın internet sitesinde yer alan duyuruda, çipli kimlik kartı olmayan seçmenlerin oy kullanamayacağı yönündeki haberlerin asılsız olduğu vurgulanarak, şöyle denildi:

"Son günlerde kamuoyunda Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı (Çipli Kimlik Kartı) olmayan seçmenlerin oy kullanamayacağı yönünde haberler dolaşmaktadır. Bu haberler asılsız olup seçmenler, Anayasa Değişikliklerinin Halkoylamasında; Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasını taşıyan; Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Geçici Kimlik Belgesi, nüfus cüzdanı, resmî dairelerce verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, hâkim ve savcılar ile yüksek yargı organı mensuplarına verilen mesleki kimlik kartı, avukat, noter ve askerî kimlik kartı gibi kimliğini tereddütsüz ortaya koyan resimli, resmî nitelikteki belgelerden biri ile oy kullanabilirler"

16 NİSAN REFERANDUMDA NEREDE OY KULLANACAĞIM? İŞTE YSK SEÇMEN SORGULAMA EKRANI 2017

17 NİSAN'DA OKULLAR TATİL

Bakan Yılmaz, halk oylaması çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulunduğu memleketi Sivas'ta, Zara ilçesinde yapımı tamamlanan 100 milyon liralık yatırımların toplu açılış törenine katıldı. Referandumda birçok öğretmenin görev aldığını belirten Yılmaz, "İtirazların sağlıklı şekilde neticelenebilmesi, okullarımızın düzeninin sağlanması ve temizliğinin hakkıyla yerine getirilebilmesi için başbakanımızın talimatıyla, 17 Nisan'ı tatil etme kararı aldık" dedi.

EN FAZLA SEÇMEN GÜMÜŞHANE'DE ARTTI

En çok seçmen artışı olan iller; Gümüşhane'de yüzde 8,6, Bayburt'ta yüzde 8,1, İzmir'de yüzde 6,6, Tekirdağ'da yüzde 5,4, Batman'da yüzde 5,3, Şanlıurfa'da yüzde 5, Kocaeli'de yüzde 4,9, Siirt'de yüzde 4,4, Bolu'da yüzde 3,9, Gaziantep'te yüzde 3,6, Diyarbakır'da yüzde 3,5, Osmaniye'de yüzde 3,2, Eskişehir'de yüzde 3,2, Sakarya'da yüzde 3,2, Antalya'da yüzde 3 oranlarında seçmen artışları oldu.

LİSTEYE 3 ÜLKE EKLENDİ

Halk oylamasında yurtdışında sandık kurulacak ülkelere Irak, Singapur ve Lüksemburg da eklendi. Böylece, halk oyalaması için 57 ülkedeki 120 temsilcilikte 27 Mart-9 Nisan tarihlerinde sandık başına gidilecek. 500'ün üzerinde seçmenin olduğu ülkelerde sandık kurulacak. Bu kapsamda, son yapılan 1 Kasım 2015'teki milletvekili genel seçiminde 54 ülkedeki Türk vatandaşları 113 temsilcilikte oy kullanırken, bu halk oylamasında Irak, Singapur ve Lüksemburg'daki vatandaşlar da oy verebilecek. Yurtdışındaki temsilciliklerde ve gümrük kapılarında oy verme işlemi 27 Mart'ta başlayacak. Oy verme, yurtdışında 9 Nisan'a, gümrük kapılarında ise 16 Nisan'a kadar sürecek. Yurtdışında en fazla süreyle oy kullanılacak ülkeler, Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, Danimarka ve İsviçre olacak. Bu ülkelerde oy verme işlemi 27 Mart-9 Nisan tarihlerinde 14 gün devam edecek.

İSTANBUL REFERANDUM SONUÇLARI SABAH.COM.TR'DE - REFERANDUM SONUCU NE OLACAK?

BİZE ULAŞIN