“16 Nisan’dan sonra milletin sözü geçecek”

“16 Nisan’dan sonra milletin sözü geçecek”
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türk polis teşkilatının kuruluşunun 172'nci yıldönümü dolayısıyla emniyet mensubu ve şehit aileleriyle İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nce düzenlenen etkinlikte bir araya geldi. Erdoğan burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Zor şartlar altında, saatlerce mesai başında olan polisimiz kötülüklerle mücadele ederken, şefkat ve merhametiyle gönülleri de imar etme çabasındadır. 15 Temmuz darbe girişimi sırasında ve çeşitli terör olaylarında şehit olan polisler bütün milletin evladıdır. Nezaket, kalpleri onaran o insani yaklaşım, bizim polisimizi bir başka kılıyor."
"Polisimiz, güvenliğimizin teminatıdır. Vicdanların işlemediği yerde polis devreye girer, huzurun bekçiliğini yapar. Zor şartlarda, canını ortaya koyarak, cesaret ve yiğitlikle mücadele eder. Vatandaşlarımızın özgürlüğünü kısıtlamadan, güvenliğini sağlama gayreti içinde canla başla çalışıyorlar. Bu yüksek vazife şuuru içinde, kendilerinden dahi vazgeçiyorlar. Şehit aileleri bu vatanın değerini bize her an hatırlatan, gençlerimizi kutlu bir emanete hazırlayan kıymetlerdir.
Milli iradenin güçlenmesi için 16 Nisan bir milat olacak. Vesayetçilerin değil, bu milletin öz evlatlarının sözünün geçeceği bir Türkiye inşa edeceğiz."
BİZE ULAŞIN