Son dakika haberi: Diyarbakır'da şiddetli patlama sesi!

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde İl Emniyet Müdürlüğü çevik kuvvet bakım onarım binasında panzerin onarımı sırasında meydana gelen patlamada iki kişi hayatını kaybederken 3 kişi de yaralandı.

Son dakika haberi: Diyarbakır'da şiddetli patlama sesi!

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde şiddetli bir patlama sesi duyulması üzerine olay yerine güvenlik güçleri ve ambulanslar sevk edildi. Patlamanın polis okulu yakınında bir panzerin onarımı sırasında gerçekleştiği belirtildi.

2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Patlamada 2 kişinin hayatını kaybettiği 3 kişinin de yaralı olduğu açıklandı

HASAR VE ÇÖKME OLDU

Patlamanın şiddeti ile söz konusu binada kısmen çökme meydana geldi, çevredeki binalarda ve araçlarda hasar oluştu. Çökmenin meydana geldiği binada AFAD ekiplerinin çalışması sürüyor. Öte yandan, polis ekipleri, gaz sızıntısı riskine karşı anons yaparak binalarda mutfak tüplerinin açılmaması ve sigara içilmemesi yönünde vatandaşlara uyarıda bulunuyor.

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde Emniyet Müdürlüğü'nün ek binası içindeki atölyede patlama meydana geldi. Olay yerine güvenlik güçleri ve ambulanslar sevk edildi.

İŞTE OLAY YERİNDEN İLK KARELER! TIKLAYIN!

BAKAN SOYLU: DIŞARDAN MÜDAHALE YOK

İçişleri Bakanı Soylu: Tamir sırasında patlama oldu, dışardan müdahale yok.

DHA Diyarbakır muhabiri Ferit Aslan, CNN Türk canlı yayınında patlamayla ilgili şunları söyledi:

"Saat 10.45 sıralarında Merkez Bağlar ilçesi Emek Caddesi'nde şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama sesi Diyarbakır merkez ilçelerinin hemen hemen hepsinde duyuldu. Gökyüzüne dumanlar yükselirken, bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.

PATLAMANIN ARDINDAN OLAY YERİNDE DEV ÇUKUR OLUŞTU

PANZER TAMİRİ SIRASINDA PATLAMA YAŞANDI

Diyarbakır' daki patlamanın, İl Emniyet Müdürlüğü'nün Bağlar'daki ek binasının içerisindeki atölyede panzer tamiri sırasında meydana geldiği bildirildi.

Diyarbakır Bağlar'daki patlamadan ilk görüntülerBİZE ULAŞIN