Emine Erdoğan, Şanlıurfa'da sanat sokağı açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Şanlıurfa ziyaretine refakat eden Emine Erdoğan, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin Bedendibi mevkiinde bulunan tarihi eserleri restore ederek sanat merkezine dönüştürdüğü Sanat Sokağı’nın açılışını yaptı.

Emine Erdoğan, Şanlıurfa'da sanat sokağı açtı

Açılışta yaptığı konuşmada, Sanat Sokağı'nın, el emeği, göznuru sanat eserlerinin sonraki nesillere aktarımında önemli bir köprü vazifesi üstlendiğini söyledi. 'Sanat, sadece estetiğin konusu değildir. Sanat aynı zamanda ruhu yücelten bir eğitim sürecidir. İnsanın elini, aklını, kalbini birlikte çalıştırır. Sabrı öğretir.' dedi. İbni Sina'nın 'bilim ve sanat takdir edilmediği yerden göç eder' sözünü hatırlatarak sanat çalışmalarına destek verdiği için Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'ni tebrik etti.

"16 NİSAN ÖNEMLİ BİR DÖNÜM NOKTASI"

Emine Erdoğan, Türkiye'nin kültürü, sanatı, genç nüfusu ve dinamik toplumu ile birlikte yüceleceğini söyleyerek, doğusu ve batısıyla ülke kalkınmasının önemine vurgu yaptı. 16 Nisan'ın bu süreçte önemli bir dönüm noktası olduğunu hatırlatarak, '16 Nisan, gençlerimizin geleceği, Türkiye'nin aydınlık ufkudur' dedi. Açılış programına, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı'nın eşi Sema Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi'nin eşi Pervin Tuna katıldı.

BİZE ULAŞIN