Kumpasçı hâkimlerin iddianamesi kabul edildi

Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Oda TV, Şike, 17 Aralık ve MİT TIR'ları gibi kumpasları kurdukları için 15 yıla kadar hapisle yargılanması istenen 25 hâkim ve savcı hakkındaki ilk iddianamede İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edildi.
FETÖ'nün askeri yargıdaki yapılanmasını oluşturan 33 askeri yargı mensubu hakkındaki iddianame de mahkemeye gönderildi. İddianamede FETÖ'nün askeri yargı kadrolarını sınavlarda kopya çekerek hileli yollara başvurarak ele geçirildiği anlatıldı.

3 KRİTİK DAVA BAŞLADI
FETÖ'nün darbe girişimi sırasında dönemin Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı (EDOK) Orgeneral Kamil Başoğlu'nu kaçırdıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan 12 şüphelinin yargılanmasına Ankara 17. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
Yıldız Teknik Üniversitesi'nde açığa alınan, aralarında 7 profesörün de bulunduğu 22'si tutuklu 83 sanıklı davanın görülmesine İstanbul 25. Ağır Ceza Mahkemesi'nde başlandı.
ByLock kullandığı iddia edilen 114'ü tutuklu 149 polisle ilgili davanın ilk duruşması İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nce, Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nde yapıldı.
BİZE ULAŞIN