16 Nisan referandum oy kullanma saatleri neler? - 2017 referandum ne zaman oy kullanılacak? - Saat kaça kadar oy kullanılacak?

Referanduma sayılı günler kala çoğu seçmen aynı soruyu merak etmeye başladı: Saat kaçta oy kullanacağız? Yüksek Seçim Kurulu'nun bildirdiğine göre anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması kapsamında, 16 Nisan'da yurt içinde 55 milyon 319 bin 222 seçmen, 167 bin 140 sandıkta oy kullanacak. Peki, 16 Nisan referandum oy kullanma saatleri neler? 2017 referandum ne zaman, saat kaça kadar oy kullanılacak? İşte tüm detaylar...

16 Nisan referandum oy kullanma saatleri neler? - 2017 referandum ne zaman oy kullanılacak? - Saat kaça kadar oy kullanılacak?

Yüksek Seçim Kurulu tarafından yapılacak olan 16 Nisan referandumuna (2017) sayılı günler kaldı. Çoğu seçmen oy kullanma saatinin açıklanmasını büyük bir merakla bekliyordu. Beklenen cevap YSK'dan geldi. Milyonlarca seçmenin anayasa değişikliği referandumu için oy kullanacağı saatler belli oldu. Peki 16 Nisan'da hangi saatler arasında oy kullanılacak? 16 Nisan'da referandumunda oy verme kaçta başlayacak kaçta bitecek? 2017 referandumunda sandıklar saat kaçta kapanacak? İşte tüm detaylar..

REFERANDUM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

SAAT KAÇTA OY KULLANILACAK?

2017 Anayasa değişikliği referandumunda oy verme işlemi belirtilen doğu illerinde 07:00 ile 16:00 saatleri arasında kullanılacak. Bu iller şunlar;
Adıyaman, Ağrı, Artvin, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Malatya, Kahramanmaraş, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Bayburt, Batman, Şırnak, Ardahan, Iğdır ve Kilis.

Diğer illerde oy kullanma saatleri 08.00-17.00 olacak.

Oy kullanmanın bitiş saatine gelindiği halde sandık başında oylarını vermek üzere bekleyen seçmenler, başkan tarafından sayıldıktan sonra sırayla oylarını kullanabilecek.

YSK SEÇMEN SORGULAMA 2017 - OY KULLANACAĞINIZ SEÇMEN YERİNİ ÖĞRENMEK İÇİN HEMEN TIKLAYIN!

BİZE ULAŞIN