Sen kaçışın hesabını ver önce

15 Temmuz gazileri, Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Havalimanı görüntülerine öfkeli: Kiminle konuştun da darbeciler yoldan çekildi

Sen kaçışın hesabını ver önce
15 Temmuz'da, darbecilerle karşı karşıya gelmemek için Atatürk Havalimanı VIP salonunda bekleyen ve ancak tanklar çekilince dışarı çıkıp kaçan Kılıçdaroğlu'na, gaziler tepkili: "Yazıklar olsun böyle siyasi lidere."
Vasfi Yılmaz: Görüntüler ortada. Bariz bir şekilde kaçıyor. Darbede halkının içine karışma fırsatını tepiyor. Bunu izah etsin bizlere. CHP zaten hiçbir zaman halkın yanında durmadı. Son zamanlarda ne tarafa kaydığı belli, kuruluş amacını yitirmiş. Bana dokunmayın da, ne yaparsanız yapın demiş. Kimin ağzıyla konuştuğu belli.
Safiye Bayat: Bunların amacı muhalefet değil. Birliğe, dirliğe izin vermemek. Kaçışına dair ortaya çıkan bu net görüntülerin cevabını bekliyoruz. Ama kendisi FETÖ ağzıyla konuşmaya devam ediyor.
Volkan Esen: Kemal Kılıçdaroğlu kontrollü kaçışının hesabını versin. Darbeciler yolunu açıyor. O da elini kolunu sallayarak geçiyor. Sonra da gelmiş 'kontrollü darbe' sözünü söylüyor.
Üzeyir Civan: 15 Temmuz'a kontrollü darbe diyorsun ya. Bu nasıl bir darbeymiş ki benim kolum gitti. Sen de o kaçışının hesabını ver şimdi millete.
Sabri Ünal: Kılıçdaroğlu'nun bu görüntüsü gerçekten içler acısı halinin resmi. Türk milletine o anlarda neler yaşandığını kendi ağzıyla anlatsın. Kimiyle telefon görüşmesi yapıldı, neden o tank yollarını açtı?
Şehit eşi Fatma Kaymakçı: Şehitlerimiz ve gazilerimiz hiç düşünmeden mermilerin karşısında dimdik durdu ama kendisi o gece tankların karşısına dikilemedi. Yazıklar olsun böyle bir siyasi lidere.
BİZE ULAŞIN