Örgüte ağır darbe

Terör örgütünün füze timi Mardin’de imha edildi. Lice’de bombalı araçla cephanelik ele geçirilirken, üç ayrı noktada 10 terörist etkisiz hale getirildi

Örgüte ağır darbe
Mardin Kızıltepe'de yapılan operasyonda "Kravatlı terörist" olarak bilinen PKK'nın sözde GAP-Ruha alan sorumlusu Kurtay kod adlı Ümran Cengiz ile "Bahoz" kod adlı Lenin Aksoy'un da yer aldığı 7 teröristin öldürülmesi sonrasında dün de Mazıdağı'nda operasyon düzenlendi. Örgüt sığınağına yönelik operasyonda 8 PKK'lı etkisiz hale getirildi. Teröristlerden 6'sı öldürülürken 2'si de sağ olarak ele geçirildi.

PKK'NIN FÜZECİLERİ
Öldürülen teröristler arasında örgütün füzecisi olarak bilinen Siyament kod adlı teröristle, yine füzeci Kenan kod adlı M.Ş., Ciger kod adlı R.E., Haki kod adlı A.Ç.. Baz ve Aslan kod adlı teröristlerin olduğu belirlendi.
Öte yandan Diyarbakır Lice'de 1 terörist öldürüldü. Bombalı saldırı için kullanılacağı tespit edilen 2 araç ile 14 ton esrar ele geçti.
Hakkâri Şemdinli'deyapılan arazi taramasında 1 teröristin cesedi bulundu.

PKK'NIN 'FÜZE TİMİ' ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ
Örgüte yönelik Bitlis'te de sıcak takip başlatıldı. Bitlis Valisi Ahmet Çınar, Hizan ilçesindeki operasyonu yerinde inceledi.
BİZE ULAŞIN