Referandum sonuçları belli oldu! - İşte il il ve ilçe ilçe referandum sonucu!

Türkiye genelinde referandum sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Sabah saatlerinden itibaren milyonlarca vatandaş oylarını kullandı ve son dakika gelen haberlere göre sandıklar tamamen kapandı. Referandum sonucuna göre evet mi, hayır mı çıkacak? 2017 seçim sonuçları il il, ilçe ilçe bu başlık altından an be an takip ederek anlık oy oranlarından haberdar olabilirsiniz. Yüksek Seçim Kurulu'nun yayın yasağını kaldırmasının hemen ardından referandum sonuçları 2017 sizlerle...

Referandum sonuçları belli oldu! - İşte il il ve ilçe ilçe referandum sonucu!
Aylardır merakla beklenen tarihi gün geldi ve sabah saatlerinden itibaren Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş sandık başına giderek oylarını kullandı. Son dakika gelen haberlere göre ise tüm sandıklar kapandı. Referandum sonuçları için nefesler tutulurken ilk sonuçların gelmesi bekleniyor. Yüksek Seçim Kurulu'nun yayın yasağını kaldırmasının hemen ardından il il seçim sonuçları sabah.com.tr adresinde olacak. 2017 referandum sonuçları anlık oy oranları ile bu başlık altında. İşte tüm detaylar...

REFERANDUM SONUÇLARI 2017 - SEÇİM SONUÇLARI SABAH'TA!

Türkiye genelinde milyonlarca vatandaş sandık başına gitti ve oylarını kullandı. Son dakika gelen açıklamalara göre tüm sandıklar resmen kapandı. Referandum sonuçları için nefesler tutuldu ve heyecanlı bekleyiş başladı. İl İl referandum sonucu birazdan sizler...


İL İL SEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

16 NİSAN 2016 REFERANDUMUNDAN NOTLAR:

- Oy verme işlemi tamamlandı, bütün sandıklar kapandı.

- Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da, Başbakan Yıldırım İzmir'de oy kullandı..

- Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye bu akşam sandıklar açılınca inşallah beklenen tercihini yaparak, geleceğe yürüyecektir.

- Başbakan Binali Yıldırım: Sonuç başımızın tacıdır. Milletimizin verdiği karar en güzel karardır.

- Kemal Kılıçdaroğlu ve Devlet Bahçeli Ankara'da oy kullandı.

- Kılıçdaroğlu: Türkiye'nin kaderini oyluyoruz.

- Bahçeli: Türkiye'de siyaset gelecekle ilgili yeni bir yapılanmaya doğru gidecektir. Herkesin bu katılımı yüksek tutarak, tercihini belirlemesi hepimizin yararına olacaktır.

- Enerji Bakanlığı'nda enerji kesintilerini takip merkezi kuruldu.

- Diyarbakır'ın Çermik ilçesine bağlı Yabanardı köyünde sandıkların kurulduğu köy okulunun bahçesinde akraba iki grup arasında çıkan silahlı kavgada 3 kişi öldü.

- AK Parti Muradiye ilçe başkanı İbrahim Vanlı'nın konvoyuna PKK'lılarca saldırı düzenlendi. Saldırıda Vanlı'nın güvenlik korucusu olan yeğeni Adnan Vanlı şehit oldu.

- Van'da ekipler sağlık sorunları nedeniyle oy kullanmak için başvuran yaklaşık 500 hastayı ambulans ve servislerle kayıtlarını bulunduğu okullara götürdü.

- Referandumda 55 milyon 319 bin 222 seçmen 166 bin 579 sandıkta oy kullanma hakkına sahip. Bu rakamın 1 milyon 269 bin 282'sini oy verme gününe kadar 18 yaşını dolduran yeni seçmenler oluşturdu.

- YSK Başkanı: Tercih mührü yerine evet mührünün basıldığı oy pusulaları da geçerli.. Sandık kurullarınca arka yüzleri mühürlenen pusulalar da geçerli

YSK'DAN GELECEK SON DAKİKA AÇIKLAMALARI İÇİN TIKLAYIN

ADİL GÜR'ÜN BEKLENEN REFERANDUM ANKETİ

Araştırma, 08-13 Nisan 2017 günleri TÜRKİYE genelinde 47 ilde, 252 mahalle – köy ve belde de, 18 yaş ve üstü toplam 6.048 denekle, hanede yüz yüze görüşme metoduyla yapılmıştır.

Örneklemin seçilmesinde çok aşamalı – tabakalı – tesadüfi yöntem, görüşülecek deneklerin belirlenmesinde ise, cinsiyet ve yaş kotası uygulanmıştır.

Örneklem seçilirken TÜİK ve Maliye Bakanlığı verilerinden faydalanılmıştır. Örneklemde Büyükşehir, Kent, İlçe ve kır ağırlığına uyulmuştur.

Araştırma sonuçları gerek sahada, gerekse bilgisayar ortamında çeşitli kontrollere tabi tutulmuş, elde edilen bulguların tutarlılığı gözlemlenmiştir.

Araştırmanın hata payı güven sınırları içerisinde ± % 1,7'dir.

Araştırma kapsamında gidilen iller;

Adana, Adıyaman, Afyon, Amasya, Ankara, Antalya, Aydın, Balıkesir, Batman, Burdur, Bursa, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Giresun, Gaziantep, Hatay, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Kayseri, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon, Uşak, Van ve Zonguldak'tır

.
BİZE ULAŞIN