Külahımıza anlatın netice alamazsınız

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hazırlayacağınız o siyasi içerikli raporları biz ne görürüz, ne duyarız, ne biliriz. Bu ülke Batı’nın hiçbir ülkesinde görülmeyen demokratik seçimleri gerçekleştirmiştir

Külahımıza anlatın netice alamazsınız
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Ankara'ya gelişinde Esenboğa Havalimanı'nda çok sayıda vatandaş tarafından karşılandı. Otobüs üzerinden vatandaşlara hitap eden Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önünde de on binlere seslendi. Erdoğan şu mesajları verdi:

DİMDİK DURDUK: Yapacak çok şeyimiz var, bunun farkındayız. Zira 7 düvele karşı verilen bir mücadele oldu. Batı'da Haçlı zihniyeti bize saldırdı, içerde de uşakları saldırdı. Fakat yılmadık, usanmadık. Milletçe dimdik durduk. Dün akşam (16 Nisan) bir işaret fişeği atıldı Mart 2019'a ve Kasım 2019'a. Zaferler bizi sarhoş etmeyecek.

TARTIŞMA BİTMİŞTİR: Hamdolsun 25 milyon 200 bine yakın vatandaşımızın tercihiyle anayasa değişikliği kabul edilmiştir. Dolayısıyla artık bu konuyla ilgili tüm tartışmalar bitmiştir.

UTANMADAN, SIKILMADAN: AGİT diye bir örgüt var Avrupa'da. Şimdi bunlar kendilerine göre bir rapor hazırlıyor. Türkiye'deki seçimler şöyle olmuş, böyle olmuş. Önce haddinizi bilin, haddinizi. Sizin hazırlayacağınız o siyasi içerikli raporları biz ne görürüz ne duyarız ne biliriz. Biz yolumuza devam ederiz. Onu siz külahımıza anlatın. Bu ülke Batı'nın hiçbir ülkesinde görülmeyen en demokratik seçimlerini gerçekleştirmiştir. Sizler Türkiye'nin bakanlarını Avrupa'ya sokmazken, oralarda toplantı yaptırmazken utanmadan sıkılmadan bu seçimler hakkında gölge düşürme yarışına boşuna girmeyin, netice alamazsınız. Artık sür eşeği Niğde'ye, Niğdeli kardeşlerimiz size ne diyeceğini iyi bilir.

TENCERE TAVA AYNI HAVA: 16 Nisan'da ortaya çıkan sonuç milletimizi memnun, mutlu ederken hiç şüphesiz birileri de hüsrana uğradı. Şimdi gazete ilanları gördüm. Baktım ki tencere tavacılar çıkmış ortaya. Neymiş onlar da 'hayır'ı kutluyorlarmış. Galibiyetin mutluluğunu biliyoruz da, galibiyetin eğlenmesini biliyoruz da mağlubiyetin nasıl kutlandığını şimdi öğreniyoruz. Bunlar Gezici, bunlar tencere tavacı, tencere, tava hep aynı hava, devam ediyorlar. 7 kere mağlup oldular şimdi 8. kez gene mağlup oldular. Ama bakıyorsun, aman Yarabbi gene tencere tava.

AB İÇİN REFERANDUM SİNYALİ: Şimdi aynı çevreler bizi AB üyelik görüşmelerimizi dondurmakla tehdit ediyorlar. Ama bizim için bu çok da önemli değil onu söyleyeyim. Yeter ki AB bu kararını versin ve bize tebliğ etsin. Yapsınlar. Bakıyorsun bir tane raportör bir rapor yazıyor. 54 sene AB kapısında bizi bunlar beklettiler. Otururuz, konuşuruz, bir güven oylaması da onun için yaparız. Kurucusu olduğu AB'den şu anda İngiltere çıkıyor. Kararı verecek merci millettir. Gideriz milletimize, millet ne karar veriyor, biz de ona uyarız. Ya Türkiye'ye verdikleri sözleri derhal tutacaklar ya da sonuçlarına katlanacaklar.

ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ: Bölgede paralı asker gibi kullandıkları teröristlerle Türkiye'yi dize getirebileceklerini sananlar yanıldıklarını çok yakında görecekler. Fırat Kalkanı bizim son değil ilk operasyonumuzdur. Ülkemize yönelik eylemleri ve tehditleriyle sınırlarımızda beslenen terör örgütlerinin kökünü kurutmak için nereye ve ne kadar operasyon gerekiyorsa hepsini de yapmakta kararlıyız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte bu dört hassasiyete saygı duymayan hiç kimse dostumuz değildir, müttefikimiz de değildir. Ülkemizin bekası için ne gerekiyorsa yapacağız. Hangi riskler alınması gerekiyorsa alacağız. Başbakan Binali Yıldırım da konuşmasında milletin kendilerine yeni bir yol haritası verdiğini belirterek, "Bu oylamanın kaybedeni yoktur. Kazanan bütün millet, Türkiye olmuştur" dedi.

BİZE ULAŞIN