Yine çamura yattı

Her kaybettiği seçimde “hile var” diyen CHP, yine çamura yattı. Bazı CHP’liler “hile var” dedi, bazıları “meşruiyet için yüzde 51’in yetmeyeceğini” savundu

Yine çamura yattı

Bir seçim klasiği haline gelen CHP itirazları bu referandumda da devam ediyor. 2014 yerel seçimlerinde yaşanan elektrik kesintisini, sonuçları manipüle etmek için kullanan CHP, 2015 Kasım ayında gerçekleşen genel seçimde de oyların dışarıda mühürlenip sandığa atıldığını iddia etmişti. CHP, 16 Nisan referandumunda aldığı yenilgi sonrasında da benzer tutumunu sürdürdü.

CHP'NİN REFERANDUM YALANINI MÜŞAHİTLERİNE GÖNDERDİĞİ MESAJLAR AÇIĞA ÇIKARDI

MEŞRU DEĞİL (CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağababa): "Bu oran (yüzde 51.4 oy) usulsüz olduğu gibi Türkiye Cumhuriyeti'ni rejimini değiştirme kabiliyeti olan bir oran değildir. Rejim değişikliği meşru değildir.
İPTAL EDİLSİN: (CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan) Meşruiyet tartışmasını sona erdirecek ve milleti hukuk ekseninde rahatlatacak tek bir karar vardır, seçimin YSK tarafından iptal edilmesidir.
CHP Gurup Başkan Vekili Özgür Özel: Yüzde 51 ile rejim değişikliği yapmanın bir meşruiyeti yoktur
CHP Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran: Bu şartlar altında Başkanlık sistemi ölü doğmuştur, meşruiyeti yoktur.
CHP Ankara Milletvekili Gülsün Bilgehan: Çareyi "evet" oyu veren seçmenlere hakarette buldu. Twitter hesabından paylaştığı mesajında, "Her türlü zorbalığa rağmen, bu ülkenin yarısı cesur ve namuslu ya!.." diyerek, "evet" oyu verenleri "namussuz ve korkak" ilan etmiş oldu.
BİZE ULAŞIN