Hendeğe hayır diyen Şemdinli huzura evet dedi

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine Hakkâri’nin Şemdinli İlçesi yüzde 57 ile evet dedi. Terör örgütü PKK’nın baskılarına rağmen sandığa gidip oyunu kullanan ve terör olaylarından en çok etkilenen yerleşim yerlerinden biri olan Şemdinli, hendeğe hayır derken, huzura evet dedi.

Hendeğe hayır diyen Şemdinli huzura evet dedi

Terör örgütü PKK'nın özerklik ilanıyla birlikte hendek açmak istediği ancak örgütün çukur siyasetine hayır diyen Hakkâri'nin Şemdinli ilçesi, 16 Nisan referandumuna evet dedi. Şemdinli'de belediye seçimlerini HDP kazanırken, son yapılan 7 Haziran ve 1 Kasım seçimlerinde de HDP yüksek oy almıştı. AK Parti İlçe Başkanı Fikri Algül, "Şemdinli tercihini huzur, kardeşlik, hizmet ve barıştan yana seçmiştir. PKK terör örgütü kendisinden başka bir gücü burada istemiyor. Nitekim teşkilatımızda görev alan Şehit Ahmet Budak ve Menderes Özer'in öldürülmesi de bunun en güçlü kanıtıdır. Bu arkadaşlar ve teşkilatımızın her ferdi halka nasıl daha iyi hizmet edebiliriz diye çabalanırken terör odaklı legal ve illegal guruplar da bunu sindiremediler. Bedel ödedik her zaman ödemeye de hazırız. Ama inandığımız bu davamızdan da hiç birimizin vazgeçmeyeceğini herkesin bilmesini istiyoruz. Halkımız baskı altında olmadığı zaman hür iradesini nasıl sandığa yansıttığını her kez gördü. Şehit Ahmet budak ve Menderes Özer'in gözü arkada kalmadı" dedi.

"HALKIMIZ ÇUKUR VE KİRLİ SİYASETİ BELİRLEMEDİ"

Derecik Belediyesi Başkanı Ekrem Çetinkaya ise, "Beldemiz çukur ve kirli siyaseti benimsemedi hiç bir zaman. Hep haklının mazlumun ve hakkın yanında yer aldı. Bu gün beldemizde adeta bir hizmet şantiyesi var her şeye koşturuyoruz. Halkımızın layık olduğu her hizmet devletimiz sayesinde beldemize geliyor ve gelmeye de devam ediyor. Siz insanların hür vicdanını baskı altına almaya kalkışırsanız size cevabı bu olur. Halkımız vicdanlarının sesini dinledi. Bu başarı teşkilatta yer alan herkesindir. Amaç ülkemizin daha güçlü yarınlara taşımaktır" dedi.

BİZE ULAŞIN