Rize ve Gümüşhane tarih yazdı

Referandum seçimlerinde Türkiye’de en çok oy alıp 3. İl olan Rize ve 4.il olan Gümüşhaneliler tarih yazdı. Vatandaşlar zaferi meydanlarda sabahlara kadar kutladı

Rize ve Gümüşhane tarih yazdı

Türkiye 16 Nisan'da gerçekleşen referandumda yine tarih yazdı. "Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi" ile ilgili yapılan seçimde sandıktan yüzde 51.3 oy oranı ile "Evet" çıktı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi Rize'de %75.55 evet oyu çıkarak Türkiye genelinden 3.il oldu. Gümüşhane ise %75.11 evet oyu ile 4. İl oldu.

Referandum akşamı Rize'de vatandaşlar sokaklara dökülerek araçlar ile yollarda uzun konvoylar oluşturdu.Horon ve tulum eşliğinde kutlamalar yaptı. Gümüşhane'de ise meşalaler yakılıp,horonlar oynandı. Sabah saatlerine kadar vatandaşlar kutlamalar yaptı.

Seher Aytekin Ağaç; Türkiyemizin daha da ileri gitmesi için Gümüşhane olarak rekor bir oyla evet dedik. Ülkemizin birliği ve beraberliği için cumhurbaşkanımızın, devletimizin yanındayız. Ülkemiz için yükseliş oldu.

Faruk Yapar; Ülkemizin gelişmesinin yolunu açacak anayasa değişikliğine Gümüşhane evet dedi. Biz her zaman olduğu gibi hükümetimize devletimize güveniyoruz. Muhalefet ne derse desin, Gümüşhane kararını verdi. Evet dedi. 16 Nisan'da millet olarak geleceğimize sahip çıktık

BİZE ULAŞIN