Şehitlere hazin veda

Şehitlere hazin veda
Tunceli'nin Pülümür ilçesinde düşen helikopterde önceki gün şehit olan 12 kişi için Elazığ'da dün tören yapıldı. Törenin ardından şehitlerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı. Şehitlerin naaşı otopsinin ardından tören için Elazığ Havaalanı'na getirildi. Elazığ Havaalanı'nda düzenlenen törene şehit yakınlarının yanı sıra İçişler Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli Valisi Osman Kaymak, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ile polisler, askerler, hakim ve savcılar katıldı. Şehit yakınları tören sırasında gözyaşlarını tutamadı. İçişleri Bakanı Soylu, ailelerin yanına giderek, bir süre sohbet edip teselli etmeye çalıştı. Bu sırada bir şehit yakını Soylu'ya sarılarak gözyaşı döktü. Tören sırasında fenalaşan bir şehit annesine sağlık ekipleri müdahale etti. Şehit annesi, sedyeye konularak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Cenazelerin uçaklara taşındığı sırada, şehitlerin yakınları gözyaşı dökerek ağıt yaktı. Şehit polislerin meslektaşları ise, silah arkadaşları için tekbirler getirdi. Şehitlerin öz geçmişi ile okunan duaların ardından 12 şehit, uçak ve helikopterle son yolculuklarına uğurlanmak üzere memleketlerine gönderildi.

AİLELERİ BİZE EMANET
Törende konuşan Tunceli Valisi Osman Kaymak, şehitliğin Hakka yürümenin en güzel şekli olduğunu belirterek, "Güvenlik güçlerimiz kimi zaman teröristlerce şehit edilmekte kimi zaman ise böyle talihsiz kazalarla şehitlik mertebesine ulaşmaktadırlar. Kahraman polislerimizin, askerlerimizin ve yargı mensuplarımızın geride bıraktıkları aileleri için her türlü fedakârlığı yapmaya, onlara sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.


Törende şehit yakınlarını İçişleri Bakanı Soylu tesellli etti. Tönenin ardından 12 şehidin cenazeleri toprağa verilmek üzere memleketlerine uğurlandı.
BİZE ULAŞIN