Adalet Bakanı Bozdağ: CHP evlere şenlik

Adalet Bakanı Bozdağ: CHP evlere şenlik
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, CHP'nin halk oylamasının idari işlemlerinin iptali için Danıştay'a dava açmasını Twitter'da değerlendirdi:
YSK'nın verdiği kararlar aleyhine Danıştay ve AYM dahil hiçbir mahkemeye, mercie başvurulamaz. Buna rağmen başvuru halinde, anayasa ve yasalarımıza göre AYM ve Danıştay'ın ret kararı dışında karar verme seçeneği yoktur. Nitekim ayrımsız AYM, yapılan başvurulara 'kabul edilmezlik', Danıştay ise aynı gerekçelerle onlarca 'ret' kararı vermiştir. AYM kararları ile anayasanın yargı denetimi dışında bıraktığı işlemler bireysel başvurunun konusu da olamaz.
Milletin verdiği kararlar aleyhine hiçbir mahkemeye, mercie başvurulamaz. Milletin verdiği kararları, hiçbir mahkeme bozamaz, değiştiremez. Sandık sonuçları ve milletin iradesi, mahkeme kararıyla yok sayılamaz, değiştirilemez. Milletin kararı herkesi bağlar. Ancak demokrat olmayanlar, millete güvenmeyenler, istedikleri çıkmazsa milletin kararını kabul etmezler, milletin kararına saygı duymazlar.
Ortada halkına inanmayan, demokrat davranmayan, millet iradesini ve hukuku yok sayan, milletiyle mahkemelik bir CHP var. Tam evlere şenlik. Bilmeli ki milletten alamadığı kararı CHP, millet adına karar veren mahkemelerden alamaz. YSK'nın kararı aleyhine, hiçbir mercie başvurulamayacağı anayasa hükmü olduğu halde CHP, bile bile neden yargıya gidiyor sizce?
Benim bu gerçekleri hatırlatmam ve tekrarlamam yargıyı etkilemek değil, kamuoyunu doğru bilgilendirme görevimin gereğini ifadır.
BİZE ULAŞIN