‘Genel başkanlık niye olmasın’

‘Genel başkanlık niye olmasın’
Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın geleneksel devir teslim töreni gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, koltuğunu 10 yaşındaki Yiğit Türk'e devrederken, "Sizler bizim geleceğimizsiniz. Ben Cumhurbaşkanımız ile iftihar ediyorum. Tüm arkadaşlarıyla iftihar ediyorum. Cumhuriyet bizimdir. Bu vatan bizimdir. Miraç Kandili'nizi de kutlarken, bayramınızı tebrik ediyorum. İki bayramı bir arada kutluyoruz" dedi. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın, Türkiye'nin egemenliğinin bir nişanesi olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Dünyada sadece bizde olan bir bayramı kutluyoruz. Derslerinizde üstün başarılar diliyorum. 3 kişinin elini öpeceksiniz: Baba, anne ve öğretmen. Başka kimsenin elini öpmeyeceksiniz. Öyle çıkar bazen ellerini, ayaklarını uzatanlar çıkar. Bunları hep gördük bu ülkede; ama bundan sonra bunlar olmayacak" diye konuştu.

'GENEL BAŞKAN OLACAK MISINIZ?'
Yiğit'e, kısa vadede AK Parti'ye genel başkan olmayı düşünüp düşünmediği de soruldu. Yiğit Efe "Niye olmasın" diye yanıt verince Cumhurbaşkanı da "Doğru söylüyor. Madem ki veriyor bu hakkı, dediği gibi niye olmasın?" diyerek tasdikledi.

'Cumhuriyet sizlere emanet'
Cumhurbaşkanı daha sonra Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde 23 Nisan özel gösterisine katıldı. Burada çocuklarla yakından ilgilenen Erdoğan, "Bu Cumhuriyet size emanettir. İyi ki çocuklar var, iyi ki çocuklar olacak" diye konuştu.

Zübeyde YALÇIN - Eda IŞIK - Evrin GÜVENDİK - Hazal ATEŞ - Ahmet TOPAL - Hasan AY - Ersan ATAR - Barış ŞİMŞEK - Erkam ÇOBAN - Ali EKEYILMAZ
BİZE ULAŞIN