Erken seçim gündemde değil

Türkiye’de güçlü bir hükümetin görevde olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan: Güçlü bir oyla geldi. Tekrar bir seçimle beraber gündemi değiştirmeye gerek yok. Seçime 2.5 sene var. Geçmişteki siyasi hayatı ülkemize yaşatmadık

Erken seçim gündemde değil
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün Reuters haber ajansına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, özetle şu ifadeleri kullandı:
AKPM'nin Türkiye'yi izleme sürecine alma kararı tamamen siyasi, biz böyle bir kararı tanımıyoruz. İstedikleri kadar böyle bir kararı almış olsunlar; çok da büyütmüyoruz; bu karar alınmış, geçmiştir. İdam halkımın talebidir, gerekirse halka gidilir, referandum yapılır; halk buna karar veriyorsa bu talebe uymak durumunda kalırsınız. AB, 54 yıldır Türkiye'ye dürüst davranmadı. AB'yi sözünü tutmaya davet ediyorum.
Biz şu anda AB'nin tavrını merak ediyoruz, bu ay sonundaki AB Dışişleri Bakanları toplantısından ne karar çıkar göreceğiz. Bazıları "Türkiye ile müzakereleri durdururuz" gibi ifadeler kullanıyor, eğer bu mantık gerçekse biz de durumu gözden geçireceğiz. Eğer AB "3-5 sene daha sallayacağız" derse o zaman yapacağımız tek şey kalıyor, millete gitmek.

OPERASYON BİLGİSİ VERİLDİ
TSK'nın Sincar'da yaptığı bu operasyon kesinlikle Peşmergelere karşı bir operasyon değildir. Bu daha önce de sayın Barzani'ye bildirilmiş olan bir operasyondur. Buralarda kimsenin bulunmaması, bu ABD tarafına da bildirilmiştir. Rusya tarafına da bildirilmiştir. 45 dakikalık bir süreç içerisinde yapılan operasyonda noktalar yüzde 100 isabetle vurulmuştur. 5-6 Peşmergenin öldüğü bilgisi geldi. Bunun ne yazık ki önceden kendilerine bildirilmiş olmasına rağmen böyle bir neticenin çıkması bizi üzmüştür.
(Mücadele sürecek mi?) Sincar bizim açımızdan ikinci bir Kandil'dir. İkinci bir Kandil'in oluşmasına müsaade etmeyeceğiz. Sincar'da 2 bin civarında PKK'lı var.
Şu anda Türkiye'nin gündeminde erken seçim yok. Hükümetimin de yaptığı açıklamalar ortada. Mevcut bir hükümet var. Güçlü bir oyla geldi. Tekrar bir seçimle beraber gündemi değiştirmeye gerek yok. Seçime 2,5 sene var. Geçmişteki siyasi hayatı ülkemize yaşatmadık.

PARTİME DÖNECEĞİM
(AK Parti'nin) Olağan kongresi partinin 2018'dedir. Olağanüstü kongreler partinin yetkili kurullarının alacağı kararlardır. Şahsımın kurucusu olduğum partime geçişim, YSK'nın seçimlerin kesin neticelerini açıklamasından sonra olacaktır. Açıklandıktan sonra, kurucusu olduğum partime anayasadaki tahdit de kaldırıldığı için hemen dönmem söz konusudur ve döneceğim. Döndükten sonra partimin yetkili kurulları, delegeler ne gibi adım atıp karar alırlar şu anda bunu ben söyleyemem. Bu talep delegeden, MYK'dan ve MKYK'dan gelir. Geldikten sonra da değerlendirir ona göre adımları atarız. Bu arada Erdoğan, dün akşam saatlerinde programında olmamasına rağmen Başbakan Binali Yıldırım'ı Beştepe Devlet Konukevi'nde kabul etti.
BİZE ULAŞIN