İstanbul’da 560 mahrem imam

FETÖ mahrem yapılanmasına yönelik soruşturmanın İstanbul ayağında 560 şüpheli tespit edildi. Operasyonlarda yakalananların sayısı 200’ü geçti

İstanbul’da 560 mahrem imam
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı çarşamba günü FETÖ'nün mahrem imamlarına yönelik 4 bin 672 sivil FETÖ yöneticisi hakkında Türkiye genelinde operasyon başlatmıştı. Aranan şüphelilerden 560'ının İstanbul'da olduğu tespit edildi. Dosyanın geniş olması nedeniyle soruşturmanın İstanbul ayağına ilişkin işlemlerin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılması kararlaştırıldı. Mahrem imamlar dosyası için İstanbul'da Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu savcılarından Can Tuncay ve Ergün Güçlü görevlendirildi.

200'Ü YAKALANDI
Savcılık, 560 kişi hakkında gözaltı, arama ve el koyma kararı çıkarttı. Savcılığın talimatı üzerine harekete geçen polis, şüphelilerin ev ve işyerlerinde aramalar yaptı. Gözaltına alınanların sayısı ise 200'ü geçti. Şüphelilerden 88'inin daha önce FETÖ soruşturmalarında tutuklandığı ve cezaevinde olduğu tespit edildi. Şüphelilerden 19'unun yurtdışında olduğu belirlendi. Operasyonlarda 1 ruhsatsız silah ve FETÖ'ye ilişkin çok sayıda dijital doküman ele geçirildi.
BİZE ULAŞIN